Yükleniyor...

Bitcoin’in Yüzde 50’si 2 Firma Tarafından Satın Alındı

Son veriler, iki büyük şirketin kurumsal ve perakende müşterileri için bu yıl şimdiye kadar çıkarılmış olan Bitcoin'in yarısını satın aldığını gösteriyor.

5a09519d370f2c69698b4567

Son veriler, iki büyük şirketin kurumsal ve perakende müşterileri için bu yıl şimdiye kadar çıkarılmış olan Bitcoin’in yarısını satın aldığını gösteriyor. Bitcoin fiyatının yakında yükselmesi beklendiğinden, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar büyük miktarlarda Bitcoin satın alıyor gibi görünüyor. Son veriler, kripto ile uğraşan iki büyük şirketin, bu yıl şimdiye kadar üretilen BTC’nin yüzde ellisinden fazlasını satın aldığı bildirildi.

Bu yıl Bitcoin’e artan ilgiyle, istatistikler yatırımcıların çok büyük miktarlarda BTC satın aldığını söylüyor. Verilere göre Greyscale (bir kripto para yatırım fonu) ve CashApp (çevrimiçi ödemeler ve bankacılık hizmeti), 2020’nin ilk çeyreğinde madenciler tarafından çıkarılan BTC’lerin yüzde 50’sini satın aldı. Bu veriler yatırımcı ve tüccar Alistair Milne tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Marty’s Chiefent’in Genel Yayın Yönetmeni de benzer bilgileri bildirdi.

Daha önce, Wall Street’in dolaşımda olan tüm Bitcoin’in yüzde beşini elinde tutabileceği bildirilmişti.

Büyük Miktarlarda Satın Alım

Morgan Creek Digital’in kurucularından Jason A. Williams bu günlerde büyük miktarlarda Bitcoin satın aldığını Twitter’da ifade etti. “Çok fazla BTC” ile ne demek istediği sorulan Williams şöyle cevap verdi: “Güzel bir ev kadar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner