Yükleniyor...

Bitcoin Yüzde 150’lik Kazançtan Sonra Destansı Bir Ralli Görebilir

Bitcoin fiyatı, geçmiş piyasa verilerine ve önceki halving etkinliklerine göre güçlü bir orta vadeli ralli ve yeni bir döngü için hazırlanıyor.

btc bitcoin yarılanma

Bitcoin fiyatı, geçmiş piyasa verilerine ve önceki halving etkinliklerine göre güçlü bir orta vadeli ralli ve yeni bir döngü için hazırlanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, mart ayından bu yana yüzde 150 kazanç elde etti. Bu, orta vadeli bir yükseliş başlatabilir. Tarihsel veriler, Bitcoin’in uzun vadeli fiyat trendinin yerel bir seviye ile alıcılardan gelen güçlü bir tepki ile değiştiğinde, yukarı tırmandığını gösteriyor.

Olumlu Tepki Verebilir

Halving’den hemen sonra çoğu teknik analist küçük bir geri çekilmeyi öngörüyor. 2012 ve 2016’da yaşanan yarılanmalarda, Bitcoin’in fiyatı önce yükseldi ve ardından hemen düzeltme yaşadı. Bununla birlikte, orta vadede, Bitcoin fiyatı halving sonrasında sonra uzun bir artış eğilimi gösteriyor.

Bitazu Capital’in kurucu ortağı Mohit Sorout, BTC’nin 2012 yılından bu yana fiyat trendine dayanarak, Bitcoin’in 9 bin 500 dolara ulaştıktan hemen sonra ralliye başlayabileceğini öne sürdü:

“Eğer halving sonrası düzeltme gerçekleşmezse, Bitcoin’in dijital bir değer deposu olması, sınırsız ve bağımsız yapısı da güçlenecektir.”

Finansal riskten korunma fonu yöneticisi ve kripto para yatırımcısı Logan Han da BTC’nin Mayıs ayında düzeltme yaşamaması durumunda rekor seviyesine yükselebileceğini söyledi.

https://twitter.com/loganhan_/status/1258207653005635584?s=20

Kripto para tüccarı Scott Melker, 10 bin 552 doların üzerindeki bir rallinin teknik olarak güçlü bir yükseliş trendi yaratacağını ifade etti.

Melker şunları söyledi:

“9 bin 214 doların üzerinde günlük kapanış yükselişe işaret etmektedir. İnen siyah çizgiyi kırmak boğa piyasasını oluşturur. Mor çizgiyi 10 bin 522 dolarda kırmak yüksek seviyeyi daha da yükseğe çekecektir.”

BTC
Bitcoin büyük direnç seviyeleri. Kaynak: Melker

Yükseliş Başlayacak mı?

Son haftalarda Coinbase gibi büyük vadeli borsalarda rekor seviyeler kaydedildi. Fiyattaki bir artış gerçek perakende hacmi ile desteklenmediğinde, Bitcoin’i dik bir düzeltmeye karşı savunmasız bırakabilir.

Ekim 2019’da Bitcoin fiyatı, BitMEX’te kısa vadeli tasfiye işlemlerinin kademeli olarak artması sonucunda iki gün içinde 7 bin 700 dolardan 10 bin 600 dolara yükseldiğinde, BTC sonraki ay boyunca hızla 6 bin 400 dolara geriledi.

Bununla birlikte, perakende yatırımcıların Bitcoin’in hızlı bir şekilde toparlanmasını Nisan ayı başında 3 bin 600 dolardan 7 bin 700 dolara iten etkileyici tepkisi, yüksek spot hacimleri ve kripto para piyasasında yüksek likidite kaydettiğini, bu da orta vadeli bir yükselişin başlayabileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner