Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Türk Lirasını Geride Bıraktı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dünyanın para birimlerinin listelendiği fiatmarketcap.

bitcoin btc turk lirasi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dünyanın para birimlerinin listelendiği fiatmarketcap.com listesinde 19. sıraya yükseldi. Lider kripto para birimi bu şekilde 26. sırada yer alan Türk Lirasını (TL) da geride bırakmış oldu. Listenin ilk 3 sırasında Yuan, ABD doları ve Euro yer alıyor.

Ekran Resmi 2020 12 27 13.21.42

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün TL’yi geride bırakarak 24. sıraya yükselmişti. BTC, son fiyat artışıyla beraber birçok fiat para birimini piyasa değeri açısından geride bırakarak 20. sıraya yerleşmeyi başardı. Konuyla alakalı bir paylaşım yapan Akademisyen İsmail Hakkı Polat da günümüzde artık sadece CoinMarketCap’e değil aynı zamanda FiatMarketCap’e de bakılması gerektiğini ifade etti.

Akademisyen Polat, şunları söyledi: 2021, başta Bitcoin olmak üzere kriptoparaların, devlet ve banka temelli para sistemleri üzerinde dönüştürücü etkilerinin somut biçimde görülmeye başladığı bir yıl olacak. Bu nedenle olaya CoinMarketCap değil de FiatMarketCap üzerinden bakmaya başlamalı.”

Bir Twitter kullanıcısına göre Bitcoin, fiarmarketcap’te bu yıla 37. sırada başlamıştı. BTC, 2020 sonuna kadar yaşadığı yükselişle beraber aşama aşama basamakları tırmanmayı başarmış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner