Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Uzun Zamandan Sonra Bir İlki Gerçekleştirdi!

Bitcoin (BTC) Uzun Zamandan Sonra Bir İlki Gerçekleştirdi!

ABONE OL:google-news

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftalık olumlu haberlerin ardından iki buçuk yıldan fazla bir süredir ilk kez dün günü 13.000 doların üzerinde kapatmayı başardı.

Coinbase piyasa verilerine göre Bitcoin, en son 15 Ocak 2018’de 13.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.892 dolara ulaştıktan altı hafta sonra bu kapanışı yapmıştı. Bitcoin, Haziran sonu ve 2019’un Temmuz ayı başlarında da kısa bir süre için 13.000 doların üzerinde işlem gördüyse de kapanışı bu seviyenin üzerinde yapamadı.

Bu hafta PayPal’ın müşterilerinin belirli kripto para birimlerini alıp satmasına izin verecek olması haberi, son zamanlarda Square ve MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımları ile birlikte, lider kripto para birimine güçlü bir yükseliş kaynağı sağladı. Daha dün, JPMorgan analistleri, Bitcoin‘in “önemli derecede yukarı yönlü potansiyele” sahip olduğunu yazdı.

Bitcoin (BTC) Değer Kazandı

Bloomberg Intelligence da Temmuz raporunda Bitcoin için 13.000 dolarlık bir çıkış fiyatı hedefi belirledi. Raporu yazan Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, Bitcoin’in Temmuz ayı sonlarında 10.000 doların üzerine çıkmasından etkilendiğini ve Eylül ayı başlarında bu seviyeyi desteğe dönüştürdüğünü söyledi. McGlone, gelecek için ise Bitcoin’in “temel ve teknik göstergeleri olumlu olmaya devam ediyor” dedi.

btc usd

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakCoin Desk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar