Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri DeFi'daki Kilitli Toplam Değer Rekor Seviyeye Yükseldi!

DeFi’daki Kilitli Toplam Değer Rekor Seviyeye Yükseldi!

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

DeFi’daki toplam kilitli değer rekor bir seviyeye ulaştı. DeFi Pulse’ta yer alan verilere göre kilitlenen toplam değer (TVL) 12.3 milyar dolar oldu. Bu 12 aydan bu yana ciddi bir yükselişe tekabül ediyor.

DeFi TVL

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DTC Capital’den Spencer Noon, 2. bir boğ aşamasının yaklaştığını dile getirdi. Nook, şu ifadeleri kullandı:

“Çoğu token’ın %50 veya daha fazla düştüğünü gördüğümüz bir ay olmasına rağmen #DeFi, en önemli göstergeleriyle hala ATH’lerde. TVL: 12,41 milyar dolar, ERC20 Stablecoin‘leri: 14 milyar dolar. Bu #DeFi boğa piyasasının 2. aşaması, bu yaz yaşananların hiçbirine benzemeyecek.”

Noon, tükenmişliğin son DeFi düşüşünde önemli bir faktör olduğuna inandığını söylerken, yatırımcıların 3 ay boyunca ciddi kazanç elde ettiklerini ve neredeyse hiç uyumadıklarını söyledi. Ünlü isme göre piyasa doğal olarak düzeldiğinde, birçok yatırımcı yorgunluktan ötürü kenara gitmeye karar verdi. Noon, Twitter’da yaptığı açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“DeFi boğasının 2. aşaması için muhtemel bükülme noktası, risk varlıkları için uygun olabilecek birden çok sonucun olduğu seçimdir. O zamana kadar, farming yapanlar BTC’de kalacaklar. Hem az bakım gerektiriyor hem de bu yaz ticaret yaptıkları kripto para birimlerine kıyasla stablecoin gibi çalışıyor.”

Hala DeFi İçin Yükseliş Düşünenler Var

Noon’a göre en sofistike kripto yatırımcıları hala DeFi konusunda yükselişte, bu sadece bir zaman meselesi. DeFi token’ları her ne kadar son 1 ayda ciddi düşüşler yaşasa da birkaç zamandır ufak da olsa toparlanmalar görülebiliyor. DeFi Pulse’a göre 2.7 milyar dolarlık kilitlenmiş değerle Uniswap hala lider konumda. Uniswap’in pazar payı ise neredeyse %22 oranında.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar