Yükleniyor...

Ethereum Bitcoin’e Karşı Zayıflık Belirtileri Gösteriyor

Ethereum (ETH), Bitcoin'in son zamanlarda gösterdiği performansa yetişmek için büyük bir mücadele içerisinde.

ethereum bitcoine karsi zayiflik belirtileri gosteriyor

Ethereum (ETH), Bitcoin’in son zamanlarda gösterdiği performansa yetişmek için büyük bir mücadele içerisinde. Bu durum, boğaların mücadelesini tersine çevirerek, kripto paranın fiyatının son yüksek seviyesinden yaklaşık %5 düşüş yaşamasına sebep oldu.

Bitcoin’in devam eden konsolidasyon aşaması, BTC’nin yeni ret ile karşı karşıya kalması beklentisi sebebi ile yatırımcılar ETH gibi daha değişken fiyat hareketlerine sahip kripto paralardan uzak durmayı tercih ediyor.

Yazım itibari ile 408 dolar seviyesinden işlem gören ETH’de mevcut seviyenin korunmasından dolayı yeni bir yükseliş gerçekleşebilir.

Popüler bir analist, ETH’nin tek bir temel teknik seviyenin altında kaldığı sürece, fiyatta sert bir düşüş yaşanmayacağına inanıyor. Bitcoin şu anda 13.030 dolar civarında sıkı bir konsolidasyon aşamasında olduğu için Ethereum gibi altcoinler hafif bir zayıflık belirtileri gösteriyor ancak bu durum korkutucu boyutta değil.

Yatırımcılar, toplu kripto para piyasasında yaşanan son yükselişin kalıcı olup olmadığından emin olamadıkları için, özellikle altcoin’lerden uzak durmayı tercih ediyorlar. Bu sebepten dolayı da kripto paralarda zayıflık belirtileri görülmesi oldukça normal.

ETH’nin potansiyel trendi büyük olasılıkla Bitcoin’e bağlı olacağı için, en büyük altcoin’in hangi yöne doğru kırılacağı Bitcoin’in yükselişinin devam edip etmeyeceği belirleyecektir.

ETH’nin son yükselişinin zirvesinde belirlenen 420 dolarlık seviye baz alındığında, kripto para da son 24 saat içerisinde kabaca %5’lik değer kaybı yaşandı. ETH düşmeye devam ederse, boğalar kritik seviye olan 400 doları savunmalıdır çünkü bu seviyenin altında bir kırılma en büyük altcoin için oldukça vahim olacaktır.

Ethereum’un fiyatını doğrudan etkileyecek iki önemli faktör yer almakta. İlki en büyük bu sene sonuna kadar yayınlanması beklenen ETH 2.0 güncellemesi. Kripto para piyasası tarafından uzun süredir merakla beklenen güncellemenin, ETH fiyatına olumlu yönde etki etmesi bekleniyor.

Diğer bir faktör ise DeFi piyasasının tekrardan hareketlilik kazanması. Bildiğiniz üzere özellikle Ağustos ayında DeFi projeleri inanılmaz bir ilgi ile karşı karşı kalmıştı. Tekrardan böyle bir hareketliliğin yaşanması, Ethereum’un fiyatının yükselmesinde katalizör etkisi sağlayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner