Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemleri Yeni Bir Rekor Kırdı

Intercontinental Exchange’in kripto para birimi odaklı iştiraki Bakkt tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi 27 Temmuz’da 11.509 sözleşmeye ulaşarak yeni bir rekorunu kırdı

Bitcoin BTC Vadeli İşlemleri Yeni Bir Rekor Kırdı

Intercontinental Exchange’in kripto para birimi odaklı iştiraki Bakkt tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi 27 Temmuz’da 11.509 sözleşmeye ulaşarak yeni bir rekorunu kırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her bir sözleşmenin 1 BTC’yi temsil ettiği düşünüldüğünde, kabaca dün 127 milyon dolar değerinde varlık el değiştirdi.

Bakkt Yeni Zirvelere Ulaştı

En son tüm zamanların en yüksek seviyesini, 19 Aralık 2019’da 6.312’den fazla sözleşmeyle oluşturduğunu belirtmek gerekir.

O zamanlar, Bitcoin fiyatı 24 ay içinde yaklaşık yüzde 15 artarak 6.400 dolar seviyesindeki çok aylık düşük seviyesinden kurtularak toparlandı.

27 Temmuz’da Bitcoin fiyatı, 10.500 dolarlık direnci geçtikten sonra yeşil bir günlük mum kaydetti. BTC, Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 11.400 dolara dokundu. Dünkü ralli sırasında BitMEX borsasına 120 milyon dolardan fazla short pozisyonu tasfiye edildi.

Birden fazla analist, Bitcoin’in şimdi 10.000 dolar seviyesini destek bölgesine çevirmesini bekliyor ve sonunda ikna edici bir kopuş olacağını düşünüyor.

İşlem Hacimleri Yükseliyor

Düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemler piyasasına hakim olan Chicago merkezli kripto para borsası CME Group, 27 Temmuz’da 1.2 milyar dolardan fazla işlem gören kontrat gördü.

Önde gelen spot borsalardan olan Binance, günlük işlem hacminde 1.4 milyar doları aştı. Coinbase ve Bitstamp işlem hacmi ile ikinci ve üçüncü sıraya yerleştiler (sırasıyla 429 milyon dolar ve 316 milyon dolar).


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x