Yükleniyor...

Bitcoin 11.400 Dolar Seviyesini Gördü, Altcoin Sezonu Bitti mi?

Bitcoin'in 11.

altcoins 1200x900 1

Bitcoin’in 11.000 dolara doğru gittiği fiyat artışı, önemli bir boğa koşusu geleceği spekülasyonunu artırdı. Buna karşın popüler bir analist, BTC’ye karşı değer kaybeden altcoin’lerin, altseason’un bittiği anlamına geldiğine inanıyor.

Bitcoin’in sakin günlerinin geride kaldığı söyleyebiliriz zira varlık 11.000 dolara giden bir yükselişe şahit oldu. Dolara karşı kazanmaya rağmen, altcoin’lerin çoğu Bitcoin’e kıyasla düşüyor ve altseason’un durumu sorgulanıyor.

Bitcoin 2020’de Nerde?

Sonunda 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra, BTC’nin özellikle 10,500 dolarlık önemli dirençle karşı karşıya kaldığında fiyat artışını sürdürüp sürdüremeyeceği soru işareti olarak kaldı. Günlük kapanış boğa koşusunu doğrular ve Bitcoin’in 2020’de yeni bir en yüksek fiyat seviyesine sahip olduğunu gösterir.

Bitcoin kararlı hareketini sürdürdü ve 11.400 dolara ulaştı, burada reddedildi ve hafifçe 10.945 dolara geri çekildi. Bu, BTC için bir hafta içinde %20’lik bir artışı temsil ediyor.

Heyecan ve etkileyici artışa rağmen, Bitcoin’in performansını sürdürüp sürdürmeyeceği veya geçmişte birçok kez yaptığı gibi bir CME boşluğunu kapatmak için 9.600 dolara düşeceği öngörülüyor.

Altseason’un Sonu mu?

Greenspan de devam eden altcoin sezonuna değindi. Bununla birlikte, düşüncesi oldukça olumsuzdu: “altcoinlerle ilgili olarak-alt sezon bitti.” dedi.

BTC’nin yükselişinden önce, altcoin’lerin çoğu sert yükselişte idi ve bu duruö Bitcoin’in pazardaki hakimiyetini yıllık % 60.4’e düşürmeyi başardı. Bununla birlikte, en büyük kripto para birimi hızla tepki verdi ve şimdi hakimiyetini %62.9’a çıkardı.

Bazı büyük ve küçük şapkalar son 24 saatte dolar karşısında kazançlar elde etseler de, Bitcoin’e karşı performansları yeterli değildir. İlk 10 kripto paradan sadece Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Litecoin BTC’ye karşı değerlerini biraz artırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner