Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) ve Altın Neden Portföyünüz İçin Beraber Çalışabilir?

Bitcoin (BTC) ve Altın Neden Portföyünüz İçin Beraber Çalışabilir?

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) bir değer saklama aracı ve dijital altın olarak görülüyor. Aynı zamanda ABD dolarına karşı koruma sağlıyor. Özellikle ABD dolarının zayıflaması ve Bitcoin’in değerinin artması, altının Bitcoin’e karşı koruma sağlamasına olanak sağlayabilir.

Elon Musk, Bitcoin’e yatırım yaptığından beri Bitcoin’e talep patladı. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, tarih boyunca görülen en yüksek seviyeye çıkardı. Yüksek volatiliteyle beraber getirilerdeki artış, çoğu yatırımcıyı endişelendirirken Newcress Mining CEO’su Sandeep Biswas, şunları söyledi:

“Eğer kripto para yatırımcısıysanız, portföyünüze altın eklemeyi düşünmelisiniz.”

Altın ve Bitcoin’in dünya genelindeki trendlere karşı koruma sağlaması ve Bitcoin’in değerinin patlaması, kripto parayı birçok kişi için pahalı hâle getirdi.

Bitcoin ve altındaki korelasyonun azalmasındaki neden piyasada artan volatiliteden kaynaklanabilir.

Bitcoin gold

Üstteki grafik, 2020 sonundaki korelasyonun yüksek olduğunu, ama 2021 başındaki Bitcoin fiyat artışı sonucu ilişkinin azaldığını gösteriyor: 0.1329’dan -0.0089’a düştü. Korelasyondaki düşüş altını Bitcoin’e karşı iyi bir alternatif yapıyor. Biswas altının Bitcoin’e karşı hedge olarak kullanılabileceğini belirtiyor.

Bitcoin ve altının beraber oluşundan hiçbir şüphe yok. Korelasyonda azalma olmasına rağmen, aralarındaki ilişki zamanla artıyor. Ama, Bitcoin ve altın arasındaki volatilite paylaşılabilir mi?

JP Morgan & Chase analistleri, Bitcoin ve altındaki volatilitenin yaklaşmasının yakın vadede oluşmayacağına inanıyorlar. Nedenleri ise kullanıcıların yatırım tercihleri olarak belirtildi. Bitcoin’in altın ile yarışması için, Bitcoin’in piyasa değerinin en az 4 katı olması lazım, yine de volatilitenin Bitcoin’den altına doğru kayması anca uzun vadede gerçekleşebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakAMBCrypto

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar