Yükleniyor...

Andrew Yang, New York’u Bitcoin (BTC) Merkezine Dönüştürmek İstiyor

Bitcoin (BTC), Wall Street’i tamamen ele geçirebilir.

andrewyang 002

Bitcoin (BTC), Wall Street’i tamamen ele geçirebilir. New York Belediye Başkan adayı Andrew Yang seçilirse, ülkenin finansal merkezini kripto para merkezine çevirecek.

Peki bu ABD’deki şehirlerin Bitcoin standardına geçmesinin başlangıcı mı?

New York’u Bitcoin Merkezine Çevirmeyi Hedefliyor

Pandeminin başından beri, Bitcoin kabulü iyice arttı. Dijital olmasından öte, nakit için alternatif olması ve kıtlığı en çok dikkat çeken özelliği oldu.

Teşvik paketleri için karşılıksız para basımı, 21 milyon ile sınırlı Bitcoin’i çok değerli kılıyor. Bu nedenle gelişmiş para birimi olarak hedge fonlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Kurumsal alımların sonucu Bitcoin fiyatı 48,745 dolara kadar ulaştı. Perakende ve teknoloji firmaları, politikacılar üzerinde Bitcoin merkezli geleceğe doğru baskı kuruyor.

Miami, Bitcoin’in rezerv olarak kullanılabilmesi konusuna değinirken, aynı zamanda vergileri ve memur maaşlarını Bitcoin ile ödemeye karar verdi. Ama New York, belediye başkan adayı Andrew Yang’e göre dünyanın Bitcoin merkezi olabilir.

En son anketlere göre Yang’ın, New York ve Wall Street’i Bitcoin merkezine çevirme vizyonu yüksek ihtimalle hayata geçecek. ABD başkanlık adaylığında gelişmekte olan teknolojilere ilgisinden dolayı popülerleşen Yang, Biden’a karşı başkanlık adaylığını kaybetti. Sonradan Yang, tüm siyasi çabalarını pandemiden dolayı ağır darbe yiyen New York’ta yoğunlaştırdı.

Wall Street’e ev sahipliği yapan New York, ABD’nin ve dünyanın finansal merkezi olarak biliniyor. Bitcoin’in Wall Street’i ele geçirmesi, kripto paraların geleceğin para piyasası olacağını gösteriyor. Her şeyin merkezinde, eğer New York ve Wall Street’teki herkes kripto para kullanımına teşvik edilirse, Bitcoin’in kabulü durumunda olacaklara ışık tutuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner