Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Piyasası Yükselişte! Yeni ATH’ler Geliyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

btc ath

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC, CoinGecko verilerine göre yaklaşık 2 saat önce yeni bir ATH belirledi.

Bitcoin fiyatı ilk kez 68.500 dolar seviyesini aştı. Kripto para bundan 1-2 saat önce Bitstamp borsasında 68.564 dolar ile yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Ekim ayında %42,26’lık bir fiyat artışı kaydettikten sonra Kasım ayının başından bu yana %11,73 arttı. BTC, CoinGecko’ya göre ise 68.641,57 doları görmeyi başardı.

Lider kripto para şimdi 1.287 trilyon dolar değerinde ve gümüşün piyasa değerini aşmanın eşiğinde.

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti de Yükseldi

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, fiyat artışı nedeniyle %43.8’e yükselse de daha sonra %42 seviyesine geri döndü.

Bundan önce lider kripto para, ProShares’in “BITO” borsa yatırım fonunun ABD’de piyasaya sürülmesinden sonraki gün, 20 Ekim’de ilk kez 67.000 dolara dokunmuştu. %15’lik bir düzeltmeden sonra, Bitcoin bu düşüşten hızla kurtuldu.

Bu son yükseliş dalgası ise Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in kripto para piyasası için “büyük bir hafta” olacağını söylemesinin ardından geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner