Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Yearn.Finance (YFI) Fiyat Beklentileri: 8 Ekim 2020

Bitcoin (BTC), Altcoin’ler ve özellikle de DeFi, birkaç gündür zorlu zamanlar geçiriyor.

Kripto para analizi

Bitcoin (BTC), Altcoin’ler ve özellikle de DeFi, birkaç gündür zorlu zamanlar geçiriyor. DeFi pazarı için, özellikle de Yearn.finance’ın YFI token’ı ve Curve DAO token’ı gibi kripto paralar için son birkaç hafta zor geçti. Tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 44 bin doları belirlediğinden beri, YFI  70 oranında düzeldi ve bugün erken saatlerde 13 bin dolara kadar düştü.

Yearn.Finance (YFI) Fiyat Analizi

Devam eden YFI düşüşünün son ayağını 14 bin dolar olarak tahmin ettikten sonra, bir trader kripto para biriminin 12 bin dolara doğru yol aldığını iddia etti. Aşağıda paylaştığı grafikte de görülebileceği gibi, 14 bin dolara düşen YFI, onu 12 bin dolara doğru daha da gerileyen önemli bir destek seviyesinin altına getiriyor. Kripto para birimi mevcut seviyelerden 12 bin dolara düşerse, %18 oranında düzeltme yaşayacak demektir.

Bununla beraber YFI fiyatındaki net ivme kaybına rağmen, bazı analistler proje hakkında her zamankinden daha iyimser. Mechanism Capital’in kurucusu Andrew Kang, geçtiğimiz günlerde, Yearn.finance’in düşen verim nedeniyle artık değersiz bir proje olduğunu düşünenlerin ifadelerine katılmadığını belirtti. Projenin geliştiricilerinin, diğer DeFi platformlarına göre göreli değer üretmesine izin verecek bir dizi stratejiye sahip olduğunu vurguladı.

YFI, yazının yazıldığı sırada 12 bin 975 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

2021’e 12 haftadan daha az bir süre kala, genel BTC arzına dayanan dört yıllık döngü teorisi ve sonraki her yarılanmanın geçersiz kılma riski vardır. Bu modeller doğruysa, geçmiş yörüngeleri takip etmek, yukarı yönlü bir kırılmanın yeni bir boğa piyasasına başlayacağını gösteriyor. Bu seviyelerde yaşanacak bir aksilik Bitcoin’i bilinmeyene götürebilir.

btc 1

Bitazu Capital kurucu ortağı Mohit Sorout’un TradingView’deki grafiğine göre trend değişikliğinin veya devamının onaylanması için mevcut kırılma aralığı kabaca bin dolar olup, 10 bin 200 dolar ile 11 bin 200 dolar arasındadır.

Sorout, kendi kendini ilan eden bir volatilite ve momentum “algo” tüccarıdır ve analiz için özel bir araç kullanıyor gibi görünmektedir. Her ikisi de son zamanlarda azalıyor ve bu sıkılaşma aralığıyla sonuçlanıyor. Ancak kırıldığında, hangi eğilim olursa olsun, yılın geri kalanında Bitcoin’e hakim olma olasılığı yüksektir. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 10 bin 594 seviyesinde işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner