Yükleniyor...

Bitcoin’deki (BTC) İstikrarlı Seyrin Nedeni Ne?

Bitcoin'in (BTC) fiyatı geçtiğimiz birkaç hafta boyunca inanılmaz derece sabit kalmayı başardı.

bitcoin fiyatinda yasanan istikrarin sebebi ne

Bitcoin’in (BTC) fiyatı geçtiğimiz birkaç hafta boyunca inanılmaz derece sabit kalmayı başardı. Geçmiş yıllara baktığımızda, geniş kapsamlı satışları katalize edecek olan düşüş haberleri bile, lider kripto paranın gücünü sarsmak için oldukça yeterli olması gerekirdi.

Analistler artık geleneksel piyasaların ileriye dönük hali için, BTC’nin yol gösterici bir haline geleceğini belirtiyorlar. Lider kripto paranın orta vadede hangi yöne doğru bir eğilim göstereceği tüm piyasalar için önem taşıyor.

Popüler bir analist, Bitcoin’e karşı birçok düşüş haberi ortaya çıkmasına rağmen, BTC’nin neden bu haberlerden etkilenmediğine dair ilginç bir gözlem ortaya koydu. Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, 2020 yılı boyunca büyük türbülanslar ile karşı karşıya kaldı ve yılın ilk bölümünde yaşanan yükselişe rağmen, yılın geri kalanında konsolidasyon aşaması yaşandı.

Bitcoin, son birkaç haftadır 10.200 dolar 11.200 dolara arasında kaldığından, BTC için henüz kısa vadeli bir ivme oluşmadı. BTC’nin düşüş ivmesi kazanması için çok sayıda düşüş yönlü teknik ivme gelişti ancak, BTC tüm bu gelişmelere rağmen şaşırtıcı bir şekilde istikrarlı kalmayı başardı.

Analistler bu durumun, piyasadaki büyük oyunculardan gelen ağır satış baskısını emen yeni yatırımcıların benzersiz şekilde, BTC’ye yatırım yapmasının sebep olduğunu belirtiyorlar.

Yazım sırasında, Bitcoin 10.671 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bu seviye, lider kripto paranın hafta başında işlem gördüğü seviyeden marjinal bir düşüşe işaret ediyor.

Bitcoin, son birkaç haftadır genellikle 10.000 dolar seviyesinin ortalarında işlem görüyor ve bu aralığın kırılması için herhangi bir girişimde de bulunmuyor. Bitcoin’in muhtemelen karılması, 10.200 dolar ve 11.200 dolar seviyesinin kırılmasına bağlı olacaktır. Çünkü bu iki seviye orta vadeli aralık sınırları olarak belirlendi ve lider kripto para hangi yöne doğru kırılırsa, eğilimi de muhtemelen o şekilde gerçekleşecektir.

Popüler Analist: Yeni Yatırımcılar BTC Balinalarının Satış Baskısını Sönümledi

Popüler kripto para borsası BitMEX’ten gelen haberler, geçmişte yoğun satışları katalize edecek türden bir olaydı ancak, Bitcoin bir şekilde herhangi bir geniş kapsamlı düşüş yaşamadan, fiyatında istikrar sağlamayı başardı.

Önde gelen analist Willy Woo, bu durumun pazara giren yeni yatırımcıların muazzam satın alma baskısından kaynaklandığına inanıyor.

“Yeni yatırımcıların temel satın alma baskısı şu anda inkar edilemez. kısa vadeli trader’lar için, türev ve spot borsalarda yaşanan bu baskı, BTC’nin istikrarını sağlamaya devam edecektir.”

Durum böyle olduğu sürece, Bitcoin’in orta vadeli görünümü inanılmaz derecede parlak görünüyor ve fiyatının yükselmesi sadece bir zaman meselesi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner