Yükleniyor...

BitMEX CEO’su Arthur Hayes İstifa Etti!

BitMEX CEO'su Arthur Hayes, görevinden istifa etti.

istifa arthur hayes birmex ceo

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, görevinden istifa etti. Yapılan açıklamaya göre şirketin yeni CEO’su BitMEX Operasyon Direktörü Vivien Khoo oldu.

BitMEX tarafından bugün yapılan açıklamaya yönetici değişikliklerine gidildiği bildirildi. Buna göre kripto para topluluğunda oldukça popüler bir isim olan CEO Hayes, görevinden istifa etti.

Neler Yaşanmıştı?

Amerikan Vadeli İşlemler ve Emtialar Komisyonu’nun (CFTC) açtığı dava sonrasında, BitMEX’te olumsuz gelişmeler yaşanmaya başlamıştı. İlk etapta borsanın CTO’su Samuel Reed tutuklanmıştı. BitMEX temelde ABD’de yasadışı operasyon sürdürmekle suçlanıyor.

BitMEX’te Yeni Görevlendirmeler

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından BitMEX, CEO Arthur Hayes’in istifa ettiğini duyurdu. Buna göre Yeni CEO Vivien Khoo oldu. Ben Radclyffe ise ticari direktör olarak, müşteri ilişkileri yönetimi ve finansal ürünlerin gözetimi ile ilgili daha fazla sorumluluk sahibi olacak.

BitMEX, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son yasal olayların ardından ve kurucuların tam onayı ile, BitMEX platformunun sahibi ve operatörü olan HDR Global Trading Limited’in holding grubu olan 100x Group’un liderliğinde değişiklikler yapıldı. 100x Group’un Operasyon Direktörü Vivien Khoo, ek operasyonel sorumluluklar üstlenerek geçici CEO olacak.”

Kurucular Arthur Hayes ve Samuel Reed, ilgili CEO ve CTO rolleri için tüm üst düzey yönetim sorumluluklarından derhal geri adım attılar. Kurucu arkadaşları Ben Delo da 100x Group’ta yönetici pozisyonlarında olmayacak. Ek olarak, Greg Dwyer, İş Geliştirme Başkanı görevinden izin alacak.

BitMEX’ten yapılan açıklamada çalışmaların devam edeceği belirtildi:

“Teknoloji ekibimizdeki üst düzey liderlerimiz, platformun performansını artırmaya yönelik devam eden çabalar da dahil olmak üzere BitMEX platformunun günlük yönetimine devam edecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner