Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Büyük Olayların Yaklaştığını Gösteriyor

Kripto analiz sitesi CryptoCompare, geçen hafta ile Pazartesi günkü rakamlar arasında BTC/USD volatilitesini karşılaştırdı.

Bitcoin BTC Volatilitesi Büyük Olayların Yaklaştığını Gösteriyor

Kripto analiz sitesi CryptoCompare, geçen hafta ile Pazartesi günkü rakamlar arasında BTC/USD volatilitesini karşılaştırdı.

CryptoCompare analistleri, Bitcoin piyasasının bazı büyük hamlelere gebe olduğuna inanıyorlar. Bu arada, iki büyük Bitcoin yatırımcısı ve girişimcisi Anthony Pompliano ile Alistair Milne, Bitcoin’de yükseliş beklediklerini belirtiyor.

Bitcoin (BTC) Piyasası Bazı Büyük Hareketlere Gebe

CryptoCompare web sitesi tarafından paylaşılan veriler, bir hafta içinde Bitcoin işlemlerinin Kümülatif Ortalama Hacmi’nin (CAV) yüksek seviyeden oldukça düşük seviyeye (geçen hafta 29 Haziran Pazartesi) değiştiğini ve BTC fiyatının çok daha değişken hale geldiğini gösteriyor.

Bu durum, CryptoCompare analistlerini yakında Bitcoin piyasasının patlamalara sebep olabilecek gelecekteki önemli hamlelerin olasılığını düşünmeye yönlendirdi. Geçen hafta boyunca, Bitcoin fiyatı 9.670 dolardan 9.000 doların altına düştü, ancak CoinMarketCap verilerine göre hızlı bir iyileşme gerçekleştirdi.

O zamandan beri BTC, üst sınırı 9.300 dolar ve alt sınır 9.011 dolar olan bir aralıkta hareket ediyor. Yazım sırasında, Bitcoin 9.139 dolar seviyesinde işlem görüyor ve aralıktan çıkmak için hacim topluyor.

Alistair Milne: Yeni Bir Boğa Koşusu Yolda

Önde gelen bir Bitcoin yatırımcısı Alistair Milne, BTC’nin yaklaşık yüzde 62’sinin geçen yıl boyunca taşınmadığını gösteren verileri Twitter’dan paylaştı. Benzer bir durumun, amiral gemisi kripto parasının 20.000 dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2017’deki büyük boğa koşusundan önce meydana geldiğini de sözlerine ekledi.

BTC İnanılmaz Derecede Boğa

Bitcoin yatırımlarıyla ilgilenen Morgan Creek Dijital hedge fonunun kurucu ortağı, BTC destekçisi Anthony Pompliano da BTC’ye yükselişini paylaştı.

Pomp, bugünlerde ‘Bitcoin’de boğa olmamak’ çok zor olduğunu vurguladı, çünkü dünya geçen yıl ve önceki yıla göre çok daha kaotik hale geldi. Çin’de başlayan pandemi, bunun neden olduğu ekonomik durgunluk ve parasal gevşeme girişimlerinin bir parçası olarak Fed tarafından basılan devasa miktarda ABD doları, Bitcoin’in alternatif bir para birimi olarak algılanmasını sağladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner