Anasayfa Bitcoin Haberleri Bu Analiste Göre, Bitcoin'de (BTC) Makro Yükseliş Trendi Varlığını Sürdürüyor

Bu Analiste Göre, Bitcoin’de (BTC) Makro Yükseliş Trendi Varlığını Sürdürüyor

ABONE OL:google-news

Takvimler Haziran ayının başını gösterdiğinde, Bitcoin aniden 10.000 dolara yükseldi ve hatta bu seviyeyi geçti. Lider kripto para birimi öylesine hızlı bir yükseliş gördü ki; BitMEX’te 123 milyon dolarlık kısa pozisyon bir saat içinde tasfiye edildi.

Yatırımcılar anlaşılır bir şekilde boğa hissiyatındalardı. Eski bir Wall Street uzmanı, bu boğa piyasasının sebebini gösteren bir grafik paylaştı. Grafik BTC’nin, 20.000 dolarlık seviyesinden -tüm zamanların en yüksek seviyesi- sonra oluşan teknik bir düşüş trendini aştığını gösterdi. Diğer analist ve yatırımcılar da, hareketin büyük bir boğa koşusunun başlangıcı olduğunu söyleyerek duygularını paylaştılar.

Ancak kripto para birimi, bir gün sonra hızla 10.000 doların altına düştü.

Kritik psikolojik seviyeden reddedilmesine rağmen, analistler hâlâ yükseliş hissiyatını sürdürüyor. Bir trader, makro bakış açısı ile Bitcoin’in hala güçlenmekte olan bir yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi.

Bu ayın başında Bitcoin’in reddedilmesinin ardından, 10.500 dolardan düşüş eğilimi görüldü.

Ekim 2019’daki “Xi Pump” neredeyse tam olarak bu seviyeye ulaştı (10.500) ve çok aylık bir düzeltme ile 6.400 dolara düşülmesine neden oldu. Ayrıca, Şubat ayında sona eren 2020’nin başındaki ralli de aniden 10.500 dolar ile sona ermişti.

Yine de popüler kripto para analisti Eric Thies, Bitcoin’in makro yükseliş trendinde kaldığını savunuyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynaknewsbtc
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

917BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,352TakipçilerTakip Et
567AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar