Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Panik Oluşturdu! Peki, Tarih Tekerrür Eder Mi?

Londra merkezli kripto para birimi türevleri veri sağlayıcısı Skew'e göre Bitcoin'in 10 günlük gerçekleşen oynaklığı (volatilite) Kasım 2018'den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Bitcoin BTC Volatilitesi Panik Oluşturdu Peki Tarih Tekerrür Eder Mi

Londra merkezli kripto para birimi türevleri veri sağlayıcısı Skew’e göre Bitcoin’in 10 günlük gerçekleşen oynaklığı (volatilite) Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Kripto kralı, bir haftadan fazla bir süredir son derece dar bir işlem aralığında kaldı. Bu durum yatırımcıların nefeslerini tutarak fiyat hareketlerini izlemelerine sebep oldu.

Bitcoin (BTC) Ayıları Avantajlı Gözüküyor

Bitcoin ayıları, BTC’nin uzun süren kararsız çizgisinden kesinlikle faydalanıyor. En iyi kripto para birimi son kez yatay seyre daldığında, değerinin yarısından fazlasını kaybetti. On gün boyunca (14 Kasım’dan 24 Kasım’a kadar) BTC, değerinin yüzde 40’ın dan fazlasını bırakarak 6.300 dolardan 4.000 dolara kadar düştü.

Kapitülasyonun son aşamasının BTC’yi yılın en düşük seviyesine yaklaşık 3.180 dolara ittiği Aralık ayında Bitcoin için işler çok daha kötü oldu. O zamanlar piyasa gözlemcileri acımasız satışları kısmen 15 Kasım 2018’de gerçekleşen Bitcoin Cash (BCH) bölünmesine bağladı.

Yatay Seyir Eylül’e Kadar Devam Edebilir

Bu sefer, kripto para birimi hard fork savaşları ile uğraşmadığı için top boğalarda olabilir. Bununla birlikte, ilgili token dolaşımının eksikliği, olası bir düşüşe işaret ettiği için sorun çıkarabilir.

Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerini öngören zımni oynaklığı, önemli bir hamlenin hareket halinde olduğunu göstermiyor. Interlapse CEO’su Wayne Chen geçtiğimiz günlerde bu çekişmenin dördüncü çeyreğe kadar çözülmeyebileceğini tahmin etti.

“Eylül ya da Ekim ayına kadar hiçbir eylem görmeyeceksiniz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner