Yükleniyor...

Defi Token’ları Olan Maker (MKR), LEND ve SNX Arasında Rekabet Kızışıyor

Aave ve Synthetix, DeFi sektörü artmaya devam ettikçe, piyasa değeri ile MakerDAO’nun Maker’ını geçti.

Defi Tokenleri Olan Maker MKR LEND ve SNX Arasında Rekabet Kızışıyor

Aave ve Synthetix, DeFi sektörü artmaya devam ettikçe, piyasa değeri ile MakerDAO’nun Maker’ını geçti.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) tokenleri, fiyat listelerinde sert hareketler yapmaya devam ediyor ve Bitcoin’in son üç yılın en yüksek seviyesine ulaşan düşük volatilitesini telafi ediyor. Aave (LEND) ve Synthetix Network (SNX) tokeni, yükselişlerini devam ettirmesiyle MakerDAO (MKR) tokeninin geride bıraktı.

Defi Tokenleri Hergün Yeni Zirveler Oluşturuyor

Gerileme kısa sürdü ve MKR şimdi LEND, SNX ve Compound’a (COMP) karşı pozisyonunu geri aldı ve şu anda Coinmarketcap’ta 45 milyon dolarlık piyasa değeriyle 28 sırada yer alıyor.

LEND, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hızla ilerliyor ve MKR’den daha iyi performans gösteriyor. Büyüyen DeFi sektörü etrafındaki ilgi büyümeye devam ettikçe, DeFi tokenleri, 2020’ye damgasını vuruyor.

Tokenler, spekülatif kazançlar dışında, sahibine doğrudan parasal bir fayda getirmez, ancak protokol karar verme sürecinde oy kullanmalarına izin verir. Bazı yatırımcılar bunu, DeFi sektörünün başarısı için teşvik edici veya uzun vadeli bir bahis olarak görüyorlar.

Yatırımcılar Uzun Vadeli Defi Büyümesine İnanıyor

LEND’in arkasındaki konsept MKR’ye biraz benziyor, ancak ilgili tokenler kullanıcılara protokol değişikliklerinde oy verdiklerinden, kredi verme ve kredi fırsatları oluşturma biçimlerinden farklıdırlar. Bu durum, DAI’nin ABD doları ile sabitlenmesini sağlamak için Ether’in (ETH) fiyatını takip etmesini gerektiren MakerDAO için önemlidir.

SNX, kullanıcıların altın ve hisse senedi gibi varlıkların değerine sabitlenmiş zincir-içi varlıkları ticaretinde bulunabilecekleri merkezi olmayan kripto para borsası olan Synthetix’in tokenidir. Temel olarak SNX sahipleri, bu takas edilebilir varlıkları oluşturmak için tokenlerini rehin vermeye teşvik edilir.

Son zamanlarda Synthetix, dHedge adlı yeni bir merkezi olmayan varlık yönetimi platformunu duyurdu. Ayrıca Aave, protokolüne yeni özellikler ekliyor. Aave CEO’su bu özellikleri şu şekilde açıklıyor:

“Aave, kredi tarafının kredi limitini mümkün kılacak, burada A tarafı kredi limitlerini borç alması için B tarafına devredebilir. Tüm bunlar OpenLaw aracılığıyla yapılan yasal bir anlaşma ile mümkün olacaktır. Örneğin, bir kredi temsilcisi, daha fazla kredi oluşturmak isteyen bir taraf olabilir ve borçlu bir işletme, STK, hükümet, kurum vb. olabilir. ”

DeFi alanı büyümeye ve kâr etmeye devam ettikçe, 2017’de ilk para teklifi (ICO) hezimetine rağmen, benzer kabarcık senaryosunun belirtileri ortaya çıkmaya başlıyor ve her hafta üç basamaklı değerlere ulaşan çeşitli projeler gün yüzüne çıkıyor. Bu işaretlere rağmen, kurumsal yatırımcılar bu yeni finans dünyasına odaklanıyor gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner