Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Yaklaşmakta Olan Fırtınayı Haber Veriyor

Kripto para analisti ve trader’ı Josh Rager'e göre, Bitcoin'in tarihsel oynaklığı (volatilite) 40'ın altına düşmek üzere.

Bitcoin BTC Volatilitesi Yaklaşmakta Olan Fırtınayı Haber Veriyor

Kripto para analisti ve trader’ı Josh Rager’e göre, Bitcoin’in tarihsel oynaklığı (volatilite) 40’ın altına düşmek üzere. Bitcoin’in fiyat hareketine dayanarak, bu büyük olasılıkla büyük bir fiyat hareketinin ufukta olduğunu göstermektedir.

Bitcoin’in (BTC) Yatay Seyri Düşüş Hissi Oluşturuyor

CoinCorner CEO’su Danny Scott, yatay fiyat hareketi nedeniyle BTC’nin giderek istikrarlı bir paraya dönüştüğünü iddia ediyor. Bitcoin’in son 30 gün içindeki ortalama oynaklığı son zamanlarda yüzde 1,57’ye düştü.

Bununla birlikte deneyimli trader’lar, Bitcoin’in stablecoin gibi performans göstermesinin sonucunda iyi şeylerin yaşanmadığını biliyorlar, özellikle de boğalar için.

BTC’nin volatilitesi 40’ın altına düştükten sonra üç hafta içinde yüzde 60’tan fazla düzeltme yaşadığı Mart ayı başlarında durum böyleydi. 13 Mart’ta Bitcoin, üçüncü en büyük günlük kaybını yaklaşık yüzde 51’e çıkardı.

Rager’e göre, bu, Mart ayının başlarında, BTC’nin volatilitesi 40’ın altına düşmesinden üç hafta sonra yüzde 60 oranına yakın bir düzeltme gerçekleşti. 13 Mart’ta, Bitcoin bugüne kadar üçüncü en büyük günlük zarara ulaştı ve neredeyse yüzde 51 düştü. Aynı durum Kasım 2018’in Aralık ayında BTC fiyatını 3.100 dolara kadar düşürmüştü.

Bitcoin (BTC) ve Dış Faktörler

Yukarıda belirtilen büyük fiyat düşüşlerinin her ikisine de olumsuz dışsal olayların eşlik ettiğini belirtmek gerekir (sırasıyla Bitcoin Cash’in hard forku ve küresel salgın). Bu nedenle, Bitcoin’in düşük oynaklık çizgisi ayılar için mutlak bir zafere işaret etmemektedir.

Mart ayının sonlarında, Bitcoin haftalarca yatay seyretti, oynaklığı 20’ye kadar düştü, ancak bir haftada yüzde 32 değer kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner