Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına Ağır Fatura!

Bitcoin (BTC) fiyatı daha önceki haberimizde de verdiğimiz gibi bugün öğle saatlerinde sert bir düşüş yaşadı.

bitcoin btc yatirimcilarina agir fatura

Bitcoin (BTC) fiyatı daha önceki haberimizde de verdiğimiz gibi bugün öğle saatlerinde sert bir düşüş yaşadı. Dün 12 bin doları aşan lider kripto para birimi, bugün 11 bin 100 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 11 bin 320 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’de yaşanan bu düşüş ise veri firması Bybt’e göre ağırlıklı bir biçimde yükseliş bekleyen yatırımcıları vurdu. Verilere göre son 24 saat içerisinde 64 bin 707 kişi pozisyonlarını tasfiye etti. Bybt, yaklaşık olarak 656.66 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye edildiğini duyurdu. Bu pozisyonların %91’ini ise long’lar oluşturdu.

Gelen verilere göre en büyük tek tasfiye emri Bitmex’te 8,99 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Borsalarda yaşanan tasfiyeler ise şu şekilde oldu:

  1. Huobi: 217 milyon dolar (%92 long)
  2. Okex: 163 milyon dolar (%88 long)
  3. Binance: 142 milyon dolar (%93 long)
  4. Bitmex: 72 milyon dolar (%94 long)

Bitcoin’de Durum Ne?

Bitcoin fiyatı, yazının yazıldığı sırada 11 bin 320 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Dün fiyat 12 bin 86 dolara kadar yükselse de bugün şiddetli bir düşüş yaşadı. Analistlere göre 11 bin 600 dolarlık desteğin üzerine çıkılması ve burada sağlam durulması sonucunda paritenin 12 bin doların üzerinde devam etmesi muhtemel.

Popüler analist Crypto Michael, düşüşü şu sözlerle yorumladı:

“Bu düşüşler, tüccarların çoğu için serttir (çoğunlukla kaldıraçlı). Ancak, bir veya iki gün içinde her şey normale döner ve kâra geri dönersiniz. Paniğe kapılmadığınız sürece. Bu en kötü strateji.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner