Yükleniyor...

Binance Çöktü,  Bitcoin (BTC) Fiyatı Düştü!

Kripto para topluluğu, Binance’ten gelen çöküş haberiyle hareketlendi.

binance coktu

Kripto para topluluğu, Binance’ten gelen çöküş haberiyle hareketlendi. Bitcoin (BTC), son 1 saat içerisinde bin 300 dolara kadar gerileme yaşadı. Kripto para topluluğu bu gerilemenin sebebinin Binance’ten gelen çöküş haberi olduğunu düşünüyor.

Peki Binance cephesinde neler yaşandı? Dünyaca ünlü kripto para borsasına,  saat 13.00-13.30 civarında erişim konusunda sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Ekip bu konu hakkında teknik bir sorun yaşandığını açıklasa da, açıklamaya kadar herhangi bir şeyden haberdar olunmadığı için yatırımcılar arasında kısa süreli bir tedirginlik yaşandı.

Binance Açıklama Yaptı

Binance yaklaşık yarım saat önce bir açıklama yaparak durumdan haberdar olduklarını dile getirdi. Twitter üzerinden yapılan resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Binance’e erişimde bazı geçici zorluklar yaşandığının farkındayız. Ekibimizin üzerinde çalıştığından emin olabilirsiniz. Sabrınız için teşekkür eder ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Binance’in bu açıklamasının ardından BTC fiyatında da düşüş yaşandı. Lider kripto para birimi Binance’e erişim sorunu yaşanmasını takiben 11 bin 100 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin yazının yazıldığı sırada 11 bin 371 dolardan işlem görüyordu.

Bu arada ilk 10’da yer alan kripto para birimlerinin tamamı sabah saatlerinde yeşil alanda yer alıyordu. Şimdiyse Ethereum’da (ETH) %7, XRP’de %5 ve Chainlink’te (LINK) %8 oranında düşüş yaşandı. Önceki gün büyük bir patlama yaşayan popüler DeFi kripto para birimi SushiSwap (SUSHI) ise son 24 saatte %40 oranına varan bir düşüş yaşadı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 6.61 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner