Yükleniyor...

En Büyük Kripto Para Borsalarından Bithumb Baskına Uğradı!

Polisin Güney Kore'nin en büyük kripto borsası Bithumb'ı ele geçirdiği bildirildi.

bithumb baskin guney kore

Polisin Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Bithumb’ı ele geçirdiği bildirildi. The Block’tan edinilen bilgilere göre Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı’nın Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Bithumb’ı sahtekarlık iddiasıyla bastığını öğrenildi.

Güney Kore’nin en eski gazetesi Seoul Shinmun, bugün Bithumb’ın ofislerinin basıldığını bildirdi. Borsa, yatırımcılara yaklaşık 30 milyar won (~25 milyon dolar) değerinde yerel BXA token’larını önceden satmak ve ardından yatırımcılara zarar verdiği iddia edilen token’ı listelememekle suçlanıyor.

BXA Token’ı Sebep Olmuş

Bithumb’ın geçmişte Singapur merkezli BK Group’u satın almak için harekete geçmesi ve anlaşma öncesinde BXA isimli bir token’ı ön satışa koymasının ardından, yatırımcıların ilgisini çeken token, 25 milyon dolarlık satıldı. Fakat daha sonra bu iki şirket arasındaki anlaşma tamamlanamadı ve BXA da borsada listelenmedi.

Maalesef son günlerde Güney Kore kripto para borsaları sorun yaşıyor gibi görünüyor. Geçen hafta, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, ticaret hacimlerinin yaklaşık %99’unu şişirdiği iddiasıyla Coinbit borsasını basmış, bu da borsa ve ekibi için yaklaşık 84 milyon dolarlık “haksız kar” ile sonuçlanmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner