Yükleniyor...

DeFi Token’ı UMA’nın Piyasa Değeri 1 Milyar Doları Aştı!

Chainlink (LINK), DeFi (merkeziyetsiz finans) piyasa değeri sıralamasında üst sıralarda yer alırken, UMA, Aave ve yearn.

defi token uma 1 milyat dolari asti

Chainlink (LINK), DeFi (merkeziyetsiz finans) piyasa değeri sıralamasında üst sıralarda yer alırken, UMA, Aave ve yearn.finance arasında ikincilik için çılgın bir savaş var.

Eylül ayına girmişken, UMA gibi bazı DeFi token’ları piyasa değeri sıralamasının en üstüne doğru yaklaştı. CoinMarketCap’ten (CMC) alınan verilere göre, geçen hafta salı günü UMA yaklaşık 392 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Bir hafta sonra, DeFi kripto para birimi UMA’nın piyasa değeri 1,1 milyar dolara yaklaşmış durumda. Bu, 5.6 milyar dolarlık devasa bir piyasa değerine sahip olan Chainlink’in (LINK) arkasında ikinci sıraya yerleşmek için yeterli görünüyor. Keza CMC verilerine göre zaten UMA şu anda DeFi listesinde ikinci sırada yer alıyor.

Hareket, UMA’yı geçen hafta bu noktada 404 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan yearn.finance’ın (YFI) üzerine yerleştirdi. Yearn.finance patlayıcı bir oranda büyürken, UMA onun kadar şiddetli bir biçimde büyümedi ama yine de bugün 1 milyar dolarlık piyasa değerini aşmayı başardı.

Ayrıca, merkezi olmayan finans söz konusu olduğunda nispeten istikrarlı olan mevcut DeFi kripto para birimi Aave de bu savaşta yer alıyor. Fakat kripto para birimi son yedi gün içinde 988 milyar dolardan 890 milyar dolara indi. Aave, şu anda listede dördüncü sırada yer alıyor.

DeFi’da Her Şey Farklılaşabilir

Bazı DeFi coin’lerinin piyasa değeri bir hafta içinde ikiye katlandığı var sayılırsa bu elbette, her şeyin daha sonra çok farklı bir hale bürünebileceği anlamına geliyor. Mesela SushiSwap (SUSHI) geçen hafta yoktu. Şimdi, CoinMarketCap sıralamasında 238 milyon dolarlık piyasa değeri ile 65. sırada yer alıyor. Bununla beraber bugün de bildirdiğimiz gibi KIMCHI isimli bir proje daha ortaya çıkarak, 4 saatte kripto para piyasasını sallamayı başarıdı.

Universal Market Access’in kısaltması olan UMA, kendisini “merkezi olmayan finansal sözleşmeler platformu” olarak tanımlıyor. Token, Ethereum blok zincirinde ERC-20 standardını kullanıyor ve kullanıcıların kendi sentetik token’larını ve türev sözleşmelerini oluşturmasına olanak tanıyor.

DeFi’nin “Vahşi Batı” dünyasında, kullanıcılar elbette token’lardan daha fazlasını yaratmak istiyor. Çoğu para kazanmak için mücadele ediyor. Ve şu anda el değiştiren çok şey var. Bugün müthiş değerli olan coin, yarın 0’a kadar düşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner