Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 2 Eylül 2020

Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde 12 bin dolar seviyesini kırarak yatırımcılarına umut verdi.

bitcoin fiyat analizi btc 2 eylul 2020

Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde 12 bin dolar seviyesini kırarak yatırımcılarına umut verdi. Lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 11 bin 867 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

CoinMarketCAp verilerini inceldiğimiz zaman, genel olarak kripto para piyasasının iyi durumda olduğunu söylememiz mümkün. Yazının yazıldığı sırada; ilk 10’da yer alan tüm kripto paralar yeşil alanda bulunuyordu. Bu kripto para birimleri arasında özellikle Ethereum (ETH), ciddi yükselişlere sahne oldu. ETH, son 24 saatte yaklaşık %7 oranında artış yaşadı. Bunun dışında Binance Coin (BNB) %10, Bitcoin Cash (BCH) %6 oranlarında yükselişlere sahne oldu.

BTC Modele Uygun İlerliyor

Popüler analist PlanB, Bitcoin’in ‘Stok Akış Modeli’ne (S2F) uygun bir biçimde ilerlediğini dile getirdi. PlanB, aylık kapanışları da yazarak modelin saat gibi işlediğini belirtti.

Bilindiği üzere şu sıralar müthiş bir DeFi çılgınlığı var. BTC de dün bu çılgınlığa eşlik etmek istemiş olacak ki 12 bin dolara kadar bir ilerleme gösterdi. Lider kripto para biriminin DeFi’da kilitli olan değerinin de tüm zamanların en yüksek seviyesine (37 bin BTC) ulaştığını söylemekte fayda var.

dune wbtc
Kaynak: Dune

Bitcoin’de Fiyat Ne Olacak?

Bitcoin boğaları, 470 dolara doğru büyük bir çıkış yapan Ethereum’un (ETH) liderliğini takip etti. Ne yazık ki, Bitcoin 12 bin dolardan tekrar reddedildi ve hızlı bir şekilde toparlanması gerekiyor. Şimdilik, ret ayılardan herhangi bir tür devam hamlesi almadı. Analistlere göre boğlalar fiyatı 11 bin 650 dolarlık destek seviyesinin üzerinde tuttuğu sürece, yeninden yükseliş yaşanabilir.

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce 12 bin dolar direncinin üzerinde işlem gördü. BTC muhtemelen 11 bin 650 doların üzerinde desteklenmeye devam edecek ve tekrar bir yükseliş yaşayabilir. NewsBTC’den popüler analist Aayush Jindal’a göre Bitcoin yükseliş ivmesi kazandı ve sırasıyla 11 bin 800 ve 12 bin dolarlık direnç seviyelerini kırdı. Fiyat 12 bin 66 dolardan yeni bir haftalık yüksek seviyeye yükseldi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde.

BTC / USD çiftinin saatlik grafiğinde 11 bin 650 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş eğilimi çizgisi var. Parite şu anda düşük seviyelerde düzeltme yaşıyor, ancak düşüşler 11 bin 800 dolar veya 11 bin 650 dolar civarında destek bulabilir.

aayush jindal bitcoin
Kaynak: TradingView

Jindal’a göre artan yönde, 12 bin dolar seviyesi boğalar için hala bir engel. Bitcoin 12 bin dolarlık direncin üzerine çıkarsa ve son zamanlardaki en yüksek seviye olan 12 bin 66 doları aşarsa, daha da hızlanması muhtemeldir. Analist için bir sonraki direnç, boğaların 12 bin 500 dolarlık bir testi hedefleyebileceği 12 bin 200 dolara yakın.

Yerli trader Aydın Gür, Bitcoin’in yukarı yönlü yürüyüşe geçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bitcoin teknik olarak yukarı yönlü yürüyüşe geçti. 30 Ağustos’tan bu yana fiyat hareketi çok olumlu. Boğa piyasasında kafayı çok karıştırmadan, eldeki malı yitirmeden nereye gittiğimizi izlemeyi tercih ediyorum.”

Popüler analist/ trader Slim_Trady ise yeni desteğin 12 bin dolar olacağını söyledi:

“Evet, ayılar bu oluyor. 12 bin dolar destek oluyor. Alışın. Yine de üzülmeyin, burada fazla kalmayacağız. Sonraki hedef 13 bin dolar olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner