Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Boğa Piyasasına Mı Başlıyor?

Artan hacimler, 2020 yılında Bitcoin'in (BTC) büyük bir boğa koşusuna hazırlandığını gösteriyor.

Bitcoin BTC Yeni Bir Boğa Piyasasına Mı Başlıyor

Artan hacimler, 2020 yılında Bitcoin’in (BTC) büyük bir boğa koşusuna hazırlandığını gösteriyor. Milyarder yatırımcı ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ta aynı düşüncelere sahip olarak BTC’nin 6 ay içinde iki katına yıl sonuna kadar da 20.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

Spot Bitcoin (BTC) Borsaları Muazzam Ticaret Hacimlerine Ulaştı

Bitcoin’in Mart ayındaki kötü fiyat performansına rağmen, üst seviye borsalar hacimlerini bir önceki aya göre etkileyici bir şekilde artırmayı başardı.

Özellikle, bugüne kadarki en yüksek günlük hacmini (75.9 milyar dolar) gören BTC’nin, en son fiyat çöküşünden sonra bu şekilde toparlanması dikkatleri ayrıca üzerine çekti.

Bitcoin fiyatı 12 Mart günü 3.800 dolar kaybederek tarihteki en kötü üçüncü gününü yaşadı, ancak ardından güçlü bir şekilde toparlanmayı bildi ve 7.000 dolar seviyelerine kadar geri geldi.

Kurumsal Para Piyasadan Çıkıyor

CryptoCompare raporundan elde edilen son bilgilere göre, kripto para birimi hacimlerinin Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, kurumsal yatırımcıların düşüncelerinde bir değişiklik olmuş gibi görünüyor. CME Group, ‘Kara Perşembe’ sonrası %44’lük büyük bir düşüş kaydetti.

CME’nin Bitcoin opsiyon hacimleri, aynı zamanda Deribit’in opsiyon hacimleriyle karşılaştırıldığında da çok geride kalıyor ve bu durumda trader’ların kendilerine daha fazla serbestlik sunan düzenlemelerin olmadığı borsaları tercih ettiklerini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner