Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Rekora İmza Attı!

Bitcoin'in (BTC) fiyatı 27 Temmuz'dan beri 10.

bitcoin rekor

Bitcoin’in (BTC) fiyatı 27 Temmuz’dan beri 10.000 doların üzerinde yer alıyor. Bu dayanıklılık, lider kripto parayı yeni bir ayı vakasına karşı daha güçlü hale getiriyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’den nefret edenlere, lider kripto paranın önemli bir başarıya imza attığını hatırlatmak için Pazartesi günü Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. Pompliano, tweetinde Bitcoin’in beş basamaklı seviyenin üzerinde 63 gündür kapanış yaşadığına dikkat çekti.

Bu, tarihteki diğer zamanlara göre 10.000 doların üzerindeki en uzun günlük kapanış serisini işaret ediyor. Pompliano’ya göre, nefret edenler Bitcoin’in hareketlerini yanlış yorumluyor. Ayrıca ünlü isim, “Teslim olmak ve partiye katılmak için her zaman vardır:)” söylemi ile, nefret edenleri Bitcoin’e karşı ilgi duymaya davet etti.

Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki önceki rekor serisi, 1 Aralık 2017 ile 31 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşerek, 62 gün boyunca sürmüştü. Bu yüzden lider kripto paranın yakalamış olduğu bu seri büyük önem taşıyor.

Birkaç gün önce blockchain veri firması CryptoQuant, Bitcoin piyasası için bazı göstergelere dikkat çekmişti. Bu göstergeler arasında madencilerin pozisyon endeksi (MPI), Puell çoklu, karma şeritler, borsaların çıkış ortalaması, stoktan akış, stablecoin tedarik oranı gibi bazı metrikler yer alıyor.

Bu göstergelerin birleşmesi ile ortaya çıkan sonuç, Bitcoin ağının oldukça sağlıklı olduğu ve daha fazla yükseliş olasılığının olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, Bitcoin bu nedenlere dayalı olarak yükselişe geçmeye hazırlanıyor.

Piyasa Belirsizliği Bitcoin’in En Büyük Engeli

Tüm bu metrikler Bitcoin’in yükseliş için hazır olduğunu belirtiyor ancak, küresel anlamda devam eden koronavirüs salgını ve yaklaşan ABD başkanlık seçimleri, piyasalarda belirsizliğin hakim olmasına neden olan temel faktörler arasında gösteriliyor. Kısa zaman içerisinde koronavirüs için bulunacak işe yarar bir aşı ile birlikte, Bitcoin’in fiyatında da oynaklıklar meydana gelebilir. Bunun sebebi ise, piyasa belirsizliği sebebi ile hisse senetlerin çekilerek güvenli liman arayan bazı yatırımcılar, bir değer deposu olarak gördükleri Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etti. Bu yatırımların geri çekilmesi durumunda lider kripto parada ani fiyat değişimleri görmemiz şaşırtıcı olmayacaktır.

Yazım itibari ile Bitcoin (BTC), 10.782 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner