Yükleniyor...

BTC, ETH, BSV, XRP, LTC, BAT ve EOS Fiyat Analizi: 29 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) ve genel kripto para piyasası bugün son birkaç gündür olduğu gibi yeşil bölgede değil.

BTC ETH BSV XRP LTC BAT ve EOS Fiyat Analizi 29 Eylul 2020

Bitcoin (BTC) ve genel kripto para piyasası bugün son birkaç gündür olduğu gibi yeşil bölgede değil. İlk 20’de yer alan birçok kripto para biriminde düşüşler yaşandı. Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında 10 bin 900 dolar ve 11 bin dolarlık direnç seviyelerini temizleyemedi. BTC şu anda düşüyor ve analistlere göre 10 bin dolara kadar bile gerileyebilir.

Bu yazımızda sizde çeşitli analistlerin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin SV (BSV), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Basic Attention Token (BAT) ve EOS tahminlerini sunacağız.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Analist Aayush Jindal’a göre Bitcoin güçlenemedi ve 11 bin dolarlık direncin çok altında kaldı. Fiyat şu anda 10 bin 800 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. BTC/USD çiftinin saatlik grafiğinde 10 bin 650 dolar civarında destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var. Parite, 10 bin 650 dolar ve 10 bin 550 dolar destek seviyelerini aşarsa, keskin bir düşüş riski altında kalır.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum, yazının yazıldığı sırada %2 oranında değer kaybetmiş durumdaydı. Analist Kelvin Maina’ya göre günlük grafik, kriptonun yükselen bir kanaldan çıktığını ve yükselişte olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar, günlük grafiklerde 392,2 direnç seviyesine yükselmesi beklenen uzun fırsatları aramalı.

Analist Aayush Jindal’a göre ise Ethereum, ABD Doları karşısında daha düşük bir düzeltme yapmadan önce 370 dolarlık direnci test etti. ETH fiyatı 350 dolar ve 348 doların üzerinde kalmazsa daha büyük bir düşüş başlatabilir. Fiyat şu anda 355 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Parite, 350 dolar ve 348 dolarlık destek seviyelerini kırarsa muhtemelen düşmeye devam edecek.

Bitcoin SV (BSV) Fiyat Analizi

Bitcoin SV, 174 dolar desteğinin altında konsolide oluyor. Yazının yazıldığı sırada kripto para birimi 170 dolardan işlem görüyordu. Analist Arnold Kirimi’ye göre ters bir kırılma, Bitcoin SV’nin 200 doları aştığını görebilir. Bitcoin SV fiyatı şu anda 170 dolarlık destek bölgesi civarında düzeliyor. Altcoinler, son günlerde bir dizi geri çekilme sergiliyor ve birçok insan bir dip seviyesinin yakın olabileceğini iddia ediyor.

bsv analiizi

Altcoinlerin yönü çoğunlukla Bitcoin’in fiyat hareketine bağlıdır. Bitcoin, piyasadaki çoğu kripto para birimine benzer şekilde şu anda fiyatını koruyor gibi görünüyor. Şu anda, düzeltmenin ardından ayılar piyasayı kontrol ediyor gibi görünüyor. Fiyat bu desteğin altına düşerse, Bitcoin SV, yükselen paralel kanaldan çıkarak düşüş eğilimini tetikleyecektir. Boğalar mevcut destek hattını savunamazsa, fiyat 136 dolarlık desteğe doğru daha da düşebilir. Öte yandan, 174 dolarlık destek bölgesinin üzerinde normal bir düzelme beklenebilir, bu da 200 dolarlık fiyat seviyesini aşan başka bir yükselişe neden olabilir.

XRP Fiyat Analizi

Ripple yükseldi ve ABD doları karşısında kilit 0,2550 dolarlık direnç alanını yeniden test etti. XRP fiyatı 0,2550 doları kırmayı başaramadı ve şu anda 0,2450 doların altında düşüş işaretleri gösteriyor. Analist Aayush Jindal’a göre XRP fiyatı 0,2450 dolarlık desteğin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) çok altında işlem görüyor. XRP/USD çiftinin 4 saatlik grafiğinde 0,2465 dolara yakın dirençle oluşan düşüş eğilimi çizgisi oluşturan kilit bir bağlantı var. 0,2400 dolar ve 0,2380 doların altında kapanış olursa paritenin keskin bir şekilde düşmesi muhtemel.

XRP, 0,2400 dolar ve 0,2380 dolar destek seviyelerinin üzerinde kalırsa, yeni bir artış deneyebilir. Yukarı yönde bir ilk direnç, 0,2450 dolar seviyesine ve vurgulanan düşüş eğilimi çizgisine yakın. Pozitif bir bölgeye geçmek ve yükselişini uzatmak için fiyatın 0,2550 dolarlık direnç seviyesini aşması gerekir. Boğalar için bir sonraki kilit engel 0,2620 dolara yakın olabilir.

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Litecoin fiyatı dün istikrarlı bir şekilde yükselişe geçmişti. Analist Joshua O’Sullivan’a göre Litecoin fiyatı 1 saatlik grafikte gelecekteki yükseliş momentumunun göstergelerini gösteriyor. Buna göre fiyatın 67 dolara doğru destek bulacağı tahmin ediliyor. Destek 50 ABD dolarının ötesinde bulunursa Kasım ayına kadar 67 ABD doları elde edilebilir.

Yukarıdaki yıl grafiğini kullanarak, Mart 2020’deki düşüşten bu yana, LTC fiyatının Ağustos 2020’ye kadar fiyat artışını sağlayan destek seviyelerini gördüğünü görebiliriz. Fiyat ortada görülen yükselen trend çizgisini takip ederse LTC 67.30 dolar seviyelerine geri dönebilir.

Basic Attention Token (BAT) Fiyat Analizi

Basic Attention Token, kripto para biriminin bir satın alma baskısı dalgasında bir direnç seviyesine yaklaştığını gösteren bir dizi yüksek düşükler oluşturdu. Bununla birlikte, kripto para düşüş eğilimi gösteriyor ve geçen hafta olduğu gibi yakın zamanda satış baskısı nedeniyle bunaldı.

Analist Akashnath Sumukar’a göre yakın vadede, BAT’ın direnci 0.24 dolara düşürmesi muhtemel, ancak BAT’ın önceki düşüş trendine devam etmeden önce direnci geçme olasılığı da var.

EOS Fiyat Analizi

EOS yatırımcılara getiri sağlamadı. Kripto paranın değeri, Ağustos’taki kısa bir yükseliş dışında, Mart ayındaki çöküşten bu yana çoğunlukla konsolide oluyor. Analist Namrata Shukla’ya göre Eylül ayının başından bu yana düşüş devam ederken Bollinger Bantları oynaklıkta bir artış olduğunu fark ediyordu. Fiyat, yılın daha iyi bir bölümünde 2,83 ila 2,38 dolar arasında hareket ediyor ve EOS’un şu anki fiyatı 2,59 dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner