Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yeniden Boğa Piyasasını Görecek mi?

Bitcoin fiyatı, aylar süren yükselişin ardından son zamanlarda 2 bin dolar değerinde bir düzeltme gördü.

bitcoin btc yeniden boga piyasasini gorecek mi

Bitcoin fiyatı, aylar süren yükselişin ardından son zamanlarda 2 bin dolar değerinde bir düzeltme gördü. Düşüşün başlangıcında, geri çekilmenin birincil nedeni olarak kar alımının işaretleri gösterildi. Ancak, açgözlülük korkuya dönüştükten sonra, büyük paralı yatırımcılar, kripto para birimini zarara uğratarak panik yapan yatırımcıların elinden almaya başladılar.

İşte bu şu anda Bitcoin için yükselişin en önemli nedenlerinden birisi halinde bulunuyor.

Bitcoin Balinaları Devreye Girdi

Kripto piyasası 2020’de oldukça hareketli ve diğer kripto varlıkları Bitcoin’den daha iyi performans göstermesine rağmen, kendisi için de iyi sonuç verdi.

Bitcoin, altın, hisse senedi ve diğer her şeyin yanında yılın en karlı ana yatırımı olmaya devam ediyor. Ancak yakın zamanda 2 bin doların üzerindeki bir çöküş, ultra açgözlü pazarı korkutucu bir pazara dönüştürdü.

bitcoin btc yeniden boga piyasasina girecek mi

Aykırı yatırım stratejileri, piyasalar açgözlülüğün zirvesinde olduğunda satmayı ve ardından en korkulu zamanda satın almayı önerir. Bu strateji, kripto pazarı Fear and Greed Index’in rekor seviyelere ulaştığı son birkaç hafta içinde kanıtlanmış olacaktı. Aşağıdaki yeşil hareketli kar ortalamasının da gösterdiği gibi, kâr alan yatırımcılar başlangıçta elden çıkarma yaparak düşüşe neden oldu.

Kâr alma, duygularını kontrol edemeyen ve Bitcoin’lerini zarara satanların korkusunu ve paniğini satın almaya dönüştü. Bu yeşilin üzerinden geçen kırmızı çizgiyle temsil ediliyor. Her büyük çöküş sırasında, kârdan daha fazla yatırımcının zararla satış yaptığına dikkat edin. Bu arada, her zirvede, yatırımcılar girişin altında panik damping yapmak yerine kar elde ediyor.

bitcoin btc yeniden boga piyasasina girecek mi

Ancak Kara Perşembe’deki bu kadar büyük bir düşüşün ve henüz yeni bir yükselişle sonuçlanmayan devam eden bir ayı piyasasının ardından, yatırımcılar neden hala bu kadar yüksek fiyatlarla satın alıyor?

Düşüşte Satın Almak Daha Karlıdır

Teknik analiz kalıpları doğruysa, boğalar zararla satmak yerine düşüşü satın almakta haklıdır. Yolda satış yapanlar çok pişman olabilir ve daha yüksek fiyatlarla geri satın alma yapabilir.

Son zamanlarda kar aldıktan sonra aniden düşüşü satın almak için akıllı paraya güven veren şey, düşüş eğilimi direncinin 10 bin dolar ile birlikte desteği çevirmesi ve son zamanlarda günlük ve haftalık zaman dilimlerinde güçlü kalmasıdır.

Kilit seviye aynı zamanda Eylül ayında da sabitlenebilirse, yeni bir boğa piyasasının tam olarak gelişmesi ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin yeniden test edilmesi sadece birkaç ay uzakta olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner