Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükseliş Belirtilerine Rağmen Neden 11.400 Dolara Düştü? 

Bitcoin, son yükselme hareketinden geri çekildi ve haberin yazımı sırasında 11.

Bitcoin, son yükselme hareketinden geri çekildi ve haberin yazımı sırasında 11.400 dolardan işlem görüyor. Bitcoin Cash’in %5 artışı, BCH’nin piyasa değeri açısından 5. sırayı geri kazanmasına yardımcı oldu.

Yaklaşık 11.700 dolarlık, yeni bir aylık en yüksek seviyeye yükseldikten sonra, Bitcoin son 24 saatte hafifçe geri çekildi ve 11.400 dolara düştü. Çoğu altcoin, küçük kayıplarla birlikte bu düşüşü takip etti.btc binance

Bitcoin 11.400 Dolara Düştü

Bilindiği üzere Bitcoin yukarı doğru ilerliyordu ve 11.720 doların üzerinde yeni bir 5 haftanın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Sonraki saatlerde, birincil kripto para birimi artışını sürdüremedi ve 11.500 dolar civarında tıkandı.

BTC, 11.560 dolara kadar (Binance’de) yeni bir yükseliş başlattı, ancak daha sonra sadece birkaç saatlik mumlarda yaklaşık 350 dolar kaybetti. Bitcoin, gün içi en düşük seviyesi olan 11,310 doları gördü.

Kripto para birimi bu keskin düşüşten kurtulmuş olsa da, BTC 24 saatlik bir ölçekte hala yaklaşık %1 oranında düşüşte. Bitcoin şu anda 11.400 dolar civarında duruyor. İlginçtir ki bu, Başkan Trump’ın ek ekonomik teşvik pakedi çağrısında bulunmasına rağmen gerçekleşti.

Bitcoin ile Wall Street arasında yakın zamanda artan korelasyon, son fiyat düşüşünün arkasındaki sebep olabilir. En önde gelen üç ABD hisse senedi endeksinin tümü dünkü işlem seansını kırmızı renkte kapattı. Nasdaq Bileşik %0,1, Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %0,55 ve S&P 500 %0,63 düştü.

Daha büyük piyasa değerli alternatif kripto paraların çoğu dünden bu yana küçük kayıplar da gösterdi. Ethereum %1 oranında düştü ve 380 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

Cryptocurrency Piyasasina Genel Bakis Kaynak quantifycrypto
Kripto Para Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: quantifycrypto

Polkadot (-1.7%), Binance Coin (-2%), Chainlink (-2.4%) ve Cardano (-2.3%) da ilk 10’daki kripto paralardan kırmızı renkte olanlardan. Buna karşılık Bitcoin Cash %5’in üzerinde artış gösterdi ve 250 doların üzerinde seyrediyor. Sonuç olarak, BCH kaybettikten sadece bir gün sonra BNB’den listedeki 5. sırayı geri aldı.

Analiz şirketi Santiment’in verilerine göre, BCH istikrarlı bir ticaret hacmi akışı yaşadı ve “neredeyse bir ayın en yüksek seviyelerine” ulaştı.

Daha düşük ve orta seviyeli altcoinlerde daha fazla kayıp belirgindir. PumaPay, %11’lik bir düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor. Bant Protokolü (-% 9), UMA (-% 5), Crypto.com Coin (-% 4,5) ve yearn.finance (-% 4).

Bununla birlikte, birkaç altcoin de değer kazanmıştır. ABBC Coin %16 arttı. Bunu Hyperion (% 8), Quant (% 8) ve 0x (% 7) izlemektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner