Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum'da Kritik Seviye: ETH Fiyatında Yön Neresi?

Ethereum’da Kritik Seviye: ETH Fiyatında Yön Neresi?

ABONE OL:google-news

Ethereum’un (ETH) fiyat hareketi, Bitcoin (BTC) ile oldukça yakından ilişkili ve bu durum en büyük altcoin‘in bir konsolidasyon dalgası görmesine neden oldu.

Geçtiğimiz gün 380 dolarlık kritik direnci kıran ETH, inanılmaz derecede güçlü bir hareket sergilemeyi başardı. Bu seviye, son birkaç aydır Ethereum için çok önemli bir seviye haline gelmişti. İşte bu yüzden bu seviye ve bu seviyenin üzerindeki bir kırılma ciddi teknik öneme sahip.

Bununla birlikte, ETH’nin bu seviyenin üzerinde dengelenmesi de oldukça zor görünüyor. Çünkü mevcut seviyenin destek haline gelmesi ile, ETH’de potansiyel bir sıçramanın yaşanması oldukça muhtemel görülüyor.

Bu seviyeden sonra kırılması gereken bir sonraki kritik seviye 400 dolar. Çünkü 400 dolar seviyesi de uzun süredir güçlü bir direnç haline geldi. Gün içerisinde ise ETH yatay ticaretini devam ettirdi diyebiliriz. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan ETH için, şu anki seviyesi aşılması önemli bir direnç seviyesi olduğundan, bu seviyede konsolide olup, yatay ticaretini devam ettirmesi için ETH için önemli bir durum.

Bu seviyenin güçlü kalması ile birlikte, boğalar ETH’yi kısa süre içerisinde 400 dolara taşıyacaktır. Popüler bir analist, bu seviyenin üzerinde bir kırılmanın yanın olduğunu ve ETH’nun önümüzdeki günlerde çok daha fazla değer kazanımını göreceğini iddia ediyor.

Ethereum (ETH) yazım itibari ile 383 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yaklaşan ABD başkanlık seçimleri ve koronavirüs salgının sebebi ile tüm piyasalarda halen bir belirsizlik hakim. Bu belirsizliğe rağmen önemli direnç seviyelerini aşan ETH’nin, önümüzdeki günlerde çok daha iyi performans gösterecek olması oldukça muhtemelen görünüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar