Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC)'nin Yükselmesi Bekleniyor

Bitcoin (BTC)’nin Yükselmesi Bekleniyor

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), son birkaç günde durgun bir seyir izliyor. Piyasa değeri en yüksek kripto para birimi, pazartesi günü yüzde 3,56 oranında düşüşle olumsuz bir sürece başladı. BTC bu halde kapılarını 8 bin 820 dolarlık önceki direnç desteğinden daha derin bir düşüş için açtı. Daha sonra Bitcoin, perşembe günü, 200 günlük hareketli ortalamanın altında 8 bin 985 dolara düştü ancak kısa bir süre sonra toparlandı. Benzer şekilde, BTC, bugün Asya işlem saatlerinde 9 bin 46 dolar ve 9 bin 200 dolara yakın seviyelere dönmeden önce hareketli ortalama testine yaklaştı.

Bitcoin 8 bin 972 desteğini test ettikten sonra kendisini toparlayarak 9 bin 476 seviyesine kadar ivmelendi. Bitcoin bu haliyle dengeli bir biçimde ilerleyişini sürdürüyor diyebiliriz. Bitcoin, yükseliş olarak baktığımız zaman ilk olarak 9 bin 327, ardından 9 bin 500 seviyesini yukarı yönlü kırabilir. Bu kripto para biriminin yükselişi için oldukça önemli. Bununla beraber geri çekilme durumunda ilk olarak 8 bin 972 destek seviyesine ulaşması bekleniyor.

Uzmanlara göre Bitcoin’de:

  • Direnç seviyeleri: 9327 – 9832 – 10475
  • Destek seviyeleri: 8972 – 8618 – 8179

Bitcoin 10 Bin Dolara Ulaşabilir

BTC Coinmarketcap verilerine göre bu yazı yazılırken 9 bin 234 dolardan işlem görüyordu. Uzmanlar yukarı doğru bir sıçramanın önümüzdeki 24 saat içerisinde gelişebileceğini iddia ediyor. Ticaret hacminin fiyatları 10 bin 350 dolardan 9 bin dolara geriledi. Düşük hacimli geri çekme çoğu zaman tersine çevrilir, bu nedenle Bitcoin’in 10 bin 350 ABD dolarına kadar bir ralli yapabileceği de iddia ediliyor.

Kripto para birimi ayrıca son altı günde üç gün boyunca 100 günlük hareketli ortalama üzerinde kapanamadı. Bu nedenle, eğer boğalar ortalamanın üzerinde bir UTC çıkarabilirse, daha güçlü bir alım baskısı yaratabilir ve bu da 10 bin 350 doların üzerinde bir harekete yol açacaktır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar