Yükleniyor...

Bitcoin Cash Ağındaki Güncelleme Tamamlandı!

1 Ağustos 2017’de Bitcoin ağındaki güncelleme ile oluşturulan Bitcoin Cash'in 15 Kasım tarihine ayarlanan planlı ağ güncellemesi başarılı bir şekilde tamamlandı.

Bitcoin Cash Ağındaki Güncelleme Tamamlandı

1 Ağustos 2017’de Bitcoin ağındaki güncelleme ile oluşturulan Bitcoin Cash‘in 15 Kasım tarihine ayarlanan planlı ağ güncellemesi başarılı bir şekilde tamamlandı.

Güncelleme sonrası eski Blockchain ağının ilk bloğu geçersiz blok olarak kabul edildi. Geçersiz olarak kabul edilen blok 0.2 MB boyutunda ve 651 işlem içeriyordu.

Söz konusu durum BitMEX’in Fork Monitor uygulamasınca tespit edildi ve güncellemenin 609,136. blokta gerçekleştiği belirtildi. Eski versiyon olan Bitcoin ABC 0.19.0 geçersiz hal alırken, yeni blok Bitcoin ABC 0.20.6 versiyonu tarafından kabul edildi. Böylece süreç tamamlanmış oldu.

Planlı Bitcoin Cash güncellemesinin ilgi çekmemesinin sebebi ise küçük çaplı bir güncelleme olmasından kaynaklanıyor. Geçtiğimiz yıl yine bu tarihlerde Bitcoin Cash ağında bir güncelleme daha yaşanmış, o güncellemede daha büyük değişimler yaşanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x