Yükleniyor...

Binance’ın Sosyal Medya Hesabı Kapatıldı!

Çin'in en büyük sosyal ağı Weibo, Binance'ın resmi hesabını kapattı.

Binance Sosyal Medya Hesabı Kapatıldı

Çin’in en büyük sosyal ağı Weibo, Binance’ın resmi hesabını kapattı. Tayvan merkezli haber sitesi The China Times’in 15 Kasım’da paylaştığı habere göre, dev borsanın hesabı sitenin politikalarını ihlal etmesinden dolayı 13 Kasım’da kapatıldı.

Yazının kaleme alındığı sırada Binance‘ın Weibo sayfasına ulaşılamıyor ve hesap sayfasına girildiğinde “Weibo Topluluk Sözleşmesi” hükümlerinin ihlal edildiği yönünde bir uyarı görüntüleniyor.

Binance’ın ülkede yeni fiat kapıları açmasından dolayı Weibo’dan engellendiği yönünde iddialar var. Singapur Blockchain Teknoloji Vakfı’nın Başkanı Zhu Hongbing, China Times’a, Binance’in Weibo’daki hesabının askıya alınmasının Çin’in ödeme devleri Alipay ve WeChat aracılığıyla fiat para birimleri kabul etme girişimi ile bağlantılı olduğunu söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Binance’in 9 Ekim’de Alipay ve WeChat aracılığıyla fiat para kabul etmeye başladığını doğrulamıştı. Duyurunun ardından Alipay, 10 Ekim’de Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri ile bağlantılı olduğu tespit edilen tüm işlemlerin yasaklanacağını açıkladı.

Binance gibi en büyük 11. kripto para birimi olan Tron’un (TRX) arkasındaki kripto firması olan Tron Vakfı’nın da Weibo hesabı bugün yasaklandı. Buna karşın popüler kripto borsaları Huobi ve OKEx’in hesapları Weibo’daki yerini koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner