Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Kürşat'ın "Yemleme" Yöntemini Kullandığı Ortaya Çıktı

Bitcoin Kürşat’ın “Yemleme” Yöntemini Kullandığı Ortaya Çıktı

ABONE OL:google-news

Marmaris’teki bilgisayar malzemeleri dükkanında kendisini yazılımcı olarak tanıtıp, Bitcoin ile yüksek kar payı kazandırma vaadiyle para toplayarak ortadan kaybolan “Bitcoin Kürşat” lakaplı Kürşat Ö.’nin “yemleme” yönetimini kullandığı ortaya çıktı.

Kendisini “Bitcoin Uzmanı” olarak tanıtan Kürşat Ö.’nün aralarında iş insanları, esnaf, turizmci, emekli memur, döviz bürosu sahibinin de bulunduğu çok sayıda kişiyi dolandırdığı belirlendi. İkna kabiliyetinin yüksek olduğu söylenen Kürşat Ö., ilk etapta kendisine 3 ile 10 bin TL arasında para veren kişilere bir süreliğine yüksek karlar dağıtarak “yemleme” yöntemi kullandı.

Kürşat Ö. böylelikle yüksek kar payları dağıttığı kişilerin kendisini çevrelerindeki zengin kişilere de anlatmasını sağladı. Bu sayede kendisine yatırılan paraların daha da artmasını sağlayan Kürşat Ö., yeni kişilerle irtibata geçmeye başlarken, ünü de kısa sürede ilçede ve Türkiye’nin birçok ilinde yayılmaya başladı. Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, Bursa, Eskişehir, İzmir ve Şanlıurfa’dan bir çok iş insanı Kürşat Ö. ile WhatsApp üzerinden irtibata geçip, Bitcoin alması için 200 bin ile 3 milyon TL arasında değişen paralar verdi.

1000’den Fazla Kişiyi Dolandırdı

Marmaris’te aralarında bir çaycının da bulunduğu 65 kişi ve Türkiye’nin 8 ili ve birçok ilçesinden 1000’den fazla kişiden milyonluk vurgun yaptığı iddia edilen Kürşat Ö., 3 yıl önce Marmaris’teki dükkanını kapatıp ortadan kayboldu. Kürşat Ö.’ye para verenler dükkanın kapalı olduğunu ve telefonlarına da yanıt alamayınca dolandırıldıklarını anladı. Kürşat Ö.’yü bulmak için seferber olan mağdurlar sonuç alamadı.

Marmaris’teki mağdurlardan İ.A., Marmaris 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açtı. Kürşat Ö.’nün bulunması için Ankara, Erzurum ve Adana’daki iş insanlarının ise özel dedektif tuttuğu iddia ediliyor.

Kürşat Ö.’nün dükkanını açtığı günden itibaren yaklaşık 100 kişiyle işlem gerçekleştirdiği, bahse geçen para miktarının Aydın’da benzer şekilde vurgun yapan ve Aydın’da yakalanan “Bitcoin Safiye” lakaplı Safiye Gökçe Yüce’nin vurgun yaptığı miktar olan 60 milyon lira civarında olduğu ön görülüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,359TakipçilerTakip Et
563AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar