Yükleniyor...

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) Fiyatları Yükseldi

Bitcoin çatalları büyük bir gün geçiriyor, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) bugün uzun zamandır görülmeyen fiyatlara ulaştı.

bitcoin cash

Bitcoin çatalları büyük bir gün geçiriyor, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) bugün uzun zamandır görülmeyen fiyatlara ulaştı. Bitcoin Cash yüzde 14 oranında arttı, para birimi şu an CoinMarketCap verilerine göre 270 dolardan işlem görüyor. Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright tarafından desteklenen madeni para olan Bitcoin SV’nin fiyatı ise bugün yüzde 42 oranında arttı. Şu anda BSV 167 dolar karşılığında işlem görüyor. Bu rakam Ağustos 2019’dan bu yana ulaşılamamış bir fiyat noktası.

Bu her iki kripto para yatırımcısı için güçlü bir servet dönüşümü. Çok uzun zaman önce, her iki kripto para birimi elde ettikleri değerlerini korumak için mücadele ediyordu.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV Neden Arttı?

Aslında, Bitcoin SV, fiyat ciddi oranda düşüşe geçmeden yaklaşık bir hafta önce düşük kullanım yaşıyordu. Bitcoin SV işlemlerinin sayısı, geçen yılın Kasım ayı başında yarı yarıya düşerek, o zamanki en kötü performans gösteren tokenlerden biri haline gelmişti. Bitcoin SV için bugünkü fiyat sıçraması, Craig Wright’a karşı yürütülen milyar dolarlık davadan sonra ortaya çıkan en son ayrıntılarla ilgili olabilir. Wright’ın davayla ilgili davacı Ira Kleiman’a 420’den fazla belge sunduğu bildirildi. Bu belgelerden birinin milyarlarca değerinde olabilecek gizli bir Bitcoin zulası olduğu varsayılıyor.

Sebep ne olursa olsun, kripto pazarının geri kalanı sadece marjinal kazançlar yaşadığından BSV sahipleri için iyi bir gün demek mümkün.

Wright’ın bu durumunun Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin fiyatını neden arttırdığı ise şu şekilde açıklanıyor: Bu iki kripto para birimi de BTC forku. Bu nedenle eğer Wright’ın hesabında bu denli BTC varsa ve bunlar aniden satılırsa fiyat ciddi anlamda etkilenecek. Bu noktada da BTC yatırımcıları forklara geçmeyi tercih etti iddiası var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner