Yükleniyor...

Bitcoin ile Altın Arasındaki Korelasyon Rekor Seviyeye Çıktı!

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, son piyasa raporunu yayınladı.

Bitcoin ve Altın

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, son piyasa raporunu yayınladı. Raporda, Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonun son dönemin en yüksek seviyesine ulaştığı belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Arcane Research’ün raporunda, ABD ile İran arasındaki gerilimin artmasının Bitcoin’in “dijital altın” işareti verdiği, en büyük kripto para için çok sık görülmeyen “güvenli liman” anlatısının gerçek olmaya başladığına değiniliyor.

Şirket, İranlı General Kasım Süleymani’nin ölümünün dünyaya duyurulmasının arından altının yükselmeye başladığını ve Bitcoin de ona eşlik ettiğini, bu olayın yaşanmasından birkaç gün sonra İran’ın Irak’ta bulunan ABD üslerini bombaladığı haberlerinin ortaya çıkmasıyla hem altının hem de Bitcoin’in aynı anda arttığını belirtiyor. Ayrıca ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusa Sesleniş konuşması yapmasının ardından her iki varlığında aynı anda düşüşe geçtiğini belirtiyor.

Arcane Research, ABD ile İran arasındaki gerilimin sonucunda Bitcoin ile altının kısa vadeli fiyat hareketinin sahte bir korelasyon olabileceğine dikkat çekerek, uzun vadeli bir değerlendirmeye ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyor.

Bitcoin ile Altın Korelasyon

Son olarak şirketin paylaştığı yukarıdaki grafikte, Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonun 2016’daki rekor seviyelere yükseldiği dikkat çekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x