Yükleniyor...

Bitcoin Google Aramalarında Artış Gösterdi

Eylül 2019'dan bu yana Bitcoin Google aramaları artış gösterdi.

bitcoin google aramalarında yükseliyor

Eylül 2019’dan bu yana Bitcoin Google aramaları artış gösterdi. Google Trends verilerine göre Bitcoin son 5 ay içinde en yüksek ilgiyi görüyor. Dünyanın önde gelen kripto para birimi, perakende yatırımcıların ortasında bir kez daha önemli adımlar atıyor, çünkü fiyatı yılın başından beri düzenli olarak yükselip alçalmaya devam ediyor.

Bitcoin Google Aramalarında Ön Planda

Bitcoin’in fiyatı bu yılın ilk on gününde özellikle çalkantılıydı. 1 Ocak’ta BTC, 7 bin 170 dolar civarında işlem görüyordu, ancak birkaç gün sonra şiddetli bir düşüş yaşadı ve 6 bin 850 dolara ulaştı. Bu da Bitcoin Google aramalarına etki etmişti. Bununla birlikte, kripto para birimi, daha da etkileyici bir biçimde geri döndü. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 8 bin 77 dolardan işlem görüyor. Neredeyse her zaman olduğu gibi, bu Bitcoin fiyat dalgalanmaları çok dikkat çekiyor. Bu, Google Trends tarafından sağlanan bilgilerle de desteklenen bir durum.

Bitcoin Google Aramalarında Yükseldi

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, Bitcoin’e olan ilgi Eylül 2019’dan bu yana en yüksek düzeyde. Bunun sebebinin; insanlardan gelen perakende  yatırım ilgisi olduğunu söylemek mümkün. Şu sıra Bitcoin’e olan ilginin sebebi için de BTC’nin fiyatında yaşanan hareketlilik diyebiliriz. Örneğin ABD ve İran arasındaki gerilim BTC’nin fiyatını arttırmış ve ilgiyi tekrar üzerine çekmesine neden olmuştu.

Nijerya’da Bitcoin’e İlgi Büyük

Ayrıca, Bitcoin’e olan ilginin Nijerya’da arttığını belirtmek gerekir. Ülke, nispeten sıkıntılı ekonomik durumda olduğu için istikrarlı bir alternatif olarak ortaya çıkan kripto para birimine ilgi gösteriyor. Bu nedenle de Bitcoin Google aramalarında Nijerya sürekli ve istikrarlı bir artış yaşıyor.

bitcoin google 2

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner