Yükleniyor...

Bitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti, Ya Sonra?

Bilindiği üzere Bitcoin Cash dün blok ödülü yarılanmasını başarıyla gerçekleştirmiş ve madenci ödüllerini 12.

BCH2

Bilindiği üzere Bitcoin Cash dün blok ödülü yarılanmasını başarıyla gerçekleştirmiş ve madenci ödüllerini 12.5 BCH’den 6.25 BCH’ye düşürmüştü.

Yarılanma Bitcoin Cash hasrate’inin %2’den %1’e inmesine neden oldu. Bitcoin Cash hashrate’i birçok analistin öngürdüğünün aksine daha fazla oranda düştü. %1.5 oranında olması beklenirken daha fazla düşen hashrate’in zorluk ve fiyat sebebiyle daha fazla düştüğü tahmin ediliyor. Bitcoin Cash’in düşen hashrate’i henüz algoritmada hesap edilmemiştir, bugün değişime katılacaktır.

Fiyata bakacak olursak da bu yarılanma pek de etki etti denilemez, hatta lider kripto para biriminin hardfork’unun %1.4 oranında değer kaybettiği bile söylenebilir.

Esasen fiyatta ani değişiklik görülmemesi de, madencilerin yeni tedarik üretimine birkaç ayda adapte olabilecekleri gerekçesiyle zaten beklenmemekteydi.

Bitcoin’in yarılanmasına da çok az kaldı, tıpkı Bitcoin Cash’in başına geldiği gibi onda da başlangıçta hiçbir değişiklik görülmeyebilir ancak büyük çaplı devalüasyonun etkisiyle elbet değişiklikler zamanla olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner