Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti, Ya Sonra?

Bitcoin Cash Yarılanması Gerçekleşti, Ya Sonra?

ABONE OL:google-news

Bilindiği üzere Bitcoin Cash dün blok ödülü yarılanmasını başarıyla gerçekleştirmiş ve madenci ödüllerini 12.5 BCH’den 6.25 BCH’ye düşürmüştü.

Yarılanma Bitcoin Cash hasrate’inin %2’den %1’e inmesine neden oldu. Bitcoin Cash hashrate’i birçok analistin öngürdüğünün aksine daha fazla oranda düştü. %1.5 oranında olması beklenirken daha fazla düşen hashrate’in zorluk ve fiyat sebebiyle daha fazla düştüğü tahmin ediliyor. Bitcoin Cash’in düşen hashrate’i henüz algoritmada hesap edilmemiştir, bugün değişime katılacaktır.

Fiyata bakacak olursak da bu yarılanma pek de etki etti denilemez, hatta lider kripto para biriminin hardfork’unun %1.4 oranında değer kaybettiği bile söylenebilir.

Esasen fiyatta ani değişiklik görülmemesi de, madencilerin yeni tedarik üretimine birkaç ayda adapte olabilecekleri gerekçesiyle zaten beklenmemekteydi.

Bitcoin’in yarılanmasına da çok az kaldı, tıpkı Bitcoin Cash’in başına geldiği gibi onda da başlangıçta hiçbir değişiklik görülmeyebilir ancak büyük çaplı devalüasyonun etkisiyle elbet değişiklikler zamanla olacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

921BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,059TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar