Yükleniyor...

Ethereum Finansın Geleceği Olabilir

Geleneksel finans dünyasında, güven ve merkezi yönetim modellerine büyük önem verilmektedir.

ethereum finansin gelecegi olabilir

Geleneksel finans dünyasında, güven ve merkezi yönetim modellerine büyük önem verilmektedir. Bitcoin (BTC) ve ondan sonra gelen kripto birimler, güvenilir ve sadece koda bağlı bir alternatif finans şekli sunmaya çalıştı. Ancak bu şekilde merkeziyetsiz bir sistemin ülkeler tarafından kabul görmesi şimdilik oldukça zor.

Epicenter podcast’in son bölümünde, Mythos Capital’in kurucusu Ryan Sean Adams, kripto para birimlerinin ABD doları gibi merkezi banka fiat para birimlerine nasıl dijital bir alternatif olduğunu ve aynı zamanda böyle bir ekosistemde Ethereum’un rolünü nasıl genişlettiğini açıkladı. Adams’ın açıklaması şu şekilde;

Dünya’da dijital alternatifler geliştikçe, fiat parasına daha önce altın ve emtia varlıklarında olduğu gibi fiziksel alternatiflerimiz olduğunu düşünüyorum. Ancak şimdiden kripto merkezi tarafından desteklenen bir dijital, ABD dolarına alternatif hale geldi.

Adams’a göre bu yeni para birimini, daha fazla kullanıcının kullanmaya başlaması ile, yükselişi de ivmeli olarak artacak. Mevcut fiat-run sisteminin bir ‘yedek’ olabileceğini belirterek, fonlar ve sermaye eski geleneksel dünyadan, bu yeni geleneksel dünyaya akacak. Bu süreç onlarca yıl alabilir, nesiller sürebilir, ama kesin olan şey, gelecek nesilde geleneksel sisteme bir alternatif olacak.

Yıllar boyunca Bitcoin, fiat para birimlerini geçersiz kılacak dijital varlık olarak tanıtıldı ve bu şekilde ün kazandı. Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunu, tüm bu söylemlerin önünde bir engel haline geldi. Ancak Adams, bir ekosistem olarak Ethereum’a ve para birimi olarak Ether’e vurgu yaptı.

Adams açıklamasında, bir değer deposu olarak tanımlanabilecek Ethereum’un ve kripto para sisteminin en önemli parçalarından birisi olduğunu düşündüğü Ether’in geleceğin finansının şekillenmesinde en önemli rolü oynayacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner