Yükleniyor...

BitMEX CEO’sundan Bitcoin (BTC) ve Küresel Ekonomi Açıklamaları

Kripto para borsası BitMEX'in açık sözlü CEO'su Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve küresel ekonomi için bir dizi tahminini dile getirdi.

bitmex ceo bitcoin tahmini

Kripto para borsası BitMEX’in açık sözlü CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve küresel ekonomi için bir dizi tahminini dile getirdi.

Arthur Hayes öncelikle Covid-19 salgını sebebi ile oldukça yüksek miktarda teşvik ve kredi paketleri ile tartışma konusu olan ABD’nin salgın bitene kadar para basacağını belirtti. Bununla birlikte kısmen ithal ürünlere talebin düşmesi ve Amerikan bankalarından gelen nakit birikiminin yoğun olması nedeni ile ABD dolarının en çok ihtiyaç duyulan işlere ve yerlere ulaşmayacağını bu durumun da küresel ekonomiyi yok edeceğini inanıyor.

“FED istediği kadar dolar basabilir, ancak en çok ihtiyacı olan şirketler ve ülkeler bu dolara erişemeyecek. Piyasadaki bu kadar çok dolar küresel ekonomiyi sıfırlayacak. Asıl önemli olan soru, yeni sistemin nasıl görüneceği”

Hayes, özellikle ABD’nin dijitalleşmeye gitmesi durumunda Bitcoin’in (BTC) fazlası ile fayda göreceğini ve piyasalarda yer alan birçok yatırım aracının bu süre zarfında güven kaybettiğini, küresel piyasada işsizliğin %30 daha artması sebebi ile ödenemeyen vergiler ve mali krize giren ülkeler düşünüldüğünde Bitcoin’in bu kriz ortamından güçlenerek çıkacağına inandığını belirtti.

Bu durumda önemli olan şey, basılan paraların doğrudan halka ulaşması için hükümetler para birimlerini dijitalleştirmek zorunda kalacaklar. Küresel anlamda insanlar dijital para konusuna daha çok hakim olacak ve kullanacak. Dijital paraya alışan halklar tekrar eskiye dönmek istemeyecek.

Hayes kısa vadede küresel pazarların tekrar ciddi bir düşüşe geçeğini, S&P 500’ün tekrardan 2.000 seviyesini test edeceğini ve geleneksel pazarların yanı sıra Bitcoin’in de 3.000 dolara tekrar düşebileceğini belirtti. Hayes tahminlerinin zamanlamasından emin olmasa da, bu yıl içerisinde lider kripto varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını da belirtti. Hayes’in 2020 içerisinde Bitcoin tahmini 20.000 dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner