Yükleniyor...

Balinalar Arttı, Ufukta Bir Boğa Koşusu Var mı?

Bitcoin, adreslerinde 1000'den fazla BTC tutan balina sayısında büyük bir artışa tanık oluyor.

Balinalar Arttı Ufukta Bir Boğa Koşusu Var mı

Bitcoin, adreslerinde 1000’den fazla BTC tutan balina sayısında büyük bir artışa tanık oluyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 1000 BTC’den fazla (mevcut fiyatlarla yaklaşık 7 milyon dolar) tutan Bitcoin adreslerinin sayısı son zamanlarda iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, önde gelen kripto para biriminin başka bir birikim aşamasının ortasında olduğunu gösterir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

Glassnode ayrıca, 1 BTC barındıran Bitcoin adreslerinin yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Artık 1 BTC’ye ulaşacak kadar şanslı olan 802 bin 715 cüzdan var. Dünyanın önde gelen kripto para biriminin toplam arzı 21 milyon BTC ile sınırlı. Ayrıca, en az 1 BTC’ye sahip adres sayısının 22 Mart’tan bu yana sürekli olarak yeni zirveler yaptığını belirtmek gerekir.

İşler İlginç Hale Geliyor

Balinaların kripto paraları biriktirme şekli, Temmuz 2016’da gerçekleşen Bitcoin (BTC) halving  öncesine benzer. Uzun bir birikim aşamasından sonra, kripto para birimi 2017’de boğa koşusuna başladı ve 2018’de teslim oldu.Tarih ve balinalar bir rehber olarak ele alınırsa Bitcoin 13 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan üçüncü yarıdan sonra başka bir büyük yükseliş eğilimi başlatabilir. Stock-to-flow (hisse senedi-akış) modeli, çok beklenen bir olaydan sonra BTC’de fiyatın 100 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 6 bin 944 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Muharrem
Muharrem
2 yıl önce

Neşe hanım lütfen şu resminizi değiştirin ya,ne zaman para kaybetsem sizin bu resminiz bana fena dokunuyor.

Aylin
Aylin
2 yıl önce

Umarım olur

mustafa tekin
mustafa tekin
2 yıl önce

bi an önce başlasa iyi olcak

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x