Yükleniyor...

Balinalar Arttı, Ufukta Bir Boğa Koşusu Var mı?

Bitcoin, adreslerinde 1000'den fazla BTC tutan balina sayısında büyük bir artışa tanık oluyor.

Balinalar Arttı Ufukta Bir Boğa Koşusu Var mı

Bitcoin, adreslerinde 1000’den fazla BTC tutan balina sayısında büyük bir artışa tanık oluyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 1000 BTC’den fazla (mevcut fiyatlarla yaklaşık 7 milyon dolar) tutan Bitcoin adreslerinin sayısı son zamanlarda iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, önde gelen kripto para biriminin başka bir birikim aşamasının ortasında olduğunu gösterir.

 

Glassnode ayrıca, 1 BTC barındıran Bitcoin adreslerinin yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Artık 1 BTC’ye ulaşacak kadar şanslı olan 802 bin 715 cüzdan var. Dünyanın önde gelen kripto para biriminin toplam arzı 21 milyon BTC ile sınırlı. Ayrıca, en az 1 BTC’ye sahip adres sayısının 22 Mart’tan bu yana sürekli olarak yeni zirveler yaptığını belirtmek gerekir.

İşler İlginç Hale Geliyor

Balinaların kripto paraları biriktirme şekli, Temmuz 2016’da gerçekleşen Bitcoin (BTC) halving  öncesine benzer. Uzun bir birikim aşamasından sonra, kripto para birimi 2017’de boğa koşusuna başladı ve 2018’de teslim oldu.Tarih ve balinalar bir rehber olarak ele alınırsa Bitcoin 13 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan üçüncü yarıdan sonra başka bir büyük yükseliş eğilimi başlatabilir. Stock-to-flow (hisse senedi-akış) modeli, çok beklenen bir olaydan sonra BTC’de fiyatın 100 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 6 bin 944 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner