Yükleniyor...

BTC, ETH ve LINK GitHub’da En Aktif Geliştirici Topluluklarına Sahip

Analizler, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Chainlink'in (LINK) GitHub aktiviteleri söz konusu olduğunda en iyi kripto para birimleri olduklarını gözler önüne seriyor.

bitcoin chainlink ethereum github

Analizler, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Chainlink’in (LINK) GitHub aktiviteleri söz konusu olduğunda en iyi kripto para birimleri olduklarını gözler önüne seriyor.

Kripto analitik platformu Santiment tarafından yayınlanan verilere göre, geliştirici topluluklarının GitHub‘daki etkinliği söz konusu olduğunda bu para birimleri adlarından sık sık söz ettiriyor. Bu analiz; yorumlar, wiki düzenlemeleri ve elbette halka açık depolar dahil olmak üzere bir dizi GitHub katkısı içeriyor.

Tutarlı Bir İlerleme

Belirli bir açık kaynaklı projenin halka açık havuzundaki her değişikliği temsil eden GitHub, kripto projelerinin değerlendirilmesine yardımcı olan metriklerden biri. Santiment, Bitcoin’in son dört yıldaki gelişimindeki istikrarlı büyümesi nedeniyle en iyi kripto para birimleri arasında öne çıktığını belirtiyor. Mayıs 2019’da Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ekosistemine katkıda bulunan tam zamanlı programcıları işe alan ve halka açık şirket olan Square Crypto’yu tanıttı. Şirket, 2020’de bir hibe programı başlattı ve Lightning Development Kit (LDK) geliştirilmesine başladı.

Bu arada, Litecoin (LTC), Santiment tarafından büyük bir zaman içinde öne çıktığı gösterilen diğer kripto para birimlerinin gerisinde kalıyor. Ağustos ayında, yedinci en büyük kripto para biriminin geliştiriciler tarafından terk edildiği iddia edildi.  Ancak Lee, bu söylentileri, Litecoin’in Bitcoin güncellemelerini basitçe entegre edeceğini açıklayarak kod tabanlarının çok benzer olduğu şeklinde ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner