Yükleniyor...

Bitcoin Çıkışları, Son 7 Ayın En Düşük Seviyesinde Yer Alıyor

Bitcoin çıkışları, son yedi ayın en düşük seviyesini gördü.

bitcoin

Bitcoin çıkışları, son yedi ayın en düşük seviyesini gördü.

Bu veriler, yatırımcılar merkezi borsalara (CEX) yeniden güven duymaya başladığını gösteriyor olabilir.

Bitcoin Çıkışları Azalıyor

Kripto borsalarından çıkışların azalması, FTX’in çöküşünden sonra CEX’lere olan güvenin geri kazanılmaya başladığına dair bir işaret olabilir. FTX’in çöküşünün ardından, bu borsalardan milyarlarca dolar değerinde dijital varlık çıkışı yaşandı.

Tüm kripto para piyasasının yaşadığı kan kaybı, büyük yatırımların yok olmasına ve FTX’in çöküşüyle birlikte merkezi borsaların itibarının büyük zarar görmesine yol açtı. Birçok yatırımcı, benzer endişelerle bu platformlardan milyarlarca dolar değerindeki dijital varlığı geri çekti.

Geçtiğimiz ay, bir hafta içinde yaklaşık 8 milyar dolarlık kripto para CEX’lerden çekildi. Çekilen Bitcoin miktarı 3,7 milyar dolar seviyesindeyken, ETH işlemleri ise 2,5 milyar doları gördü.

ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’i kara para aklamayı kolaylaştırdığı gerekçesiyle mercek altına alması, yatırımcıların tekrar endişelenmesine neden oldu. Şirketin CEO’su Changpeng Zhao, bunun bir FUD olduğunu söylese de büyük bir para çekme dalgası daha yaşandı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası, 13 Aralık’ta yaklaşık 8 milyar dolarlık çıkış gördü. Zhao, müşterilerin talebiyle başa çıktıklarını ve finansal olarak istikrar olduklarına dair yatırımcılara güvence verdi.

Glassnode’un verilerine göre yatırımcılar arasında panik azalıyor. BTC çıkış hacimleri yedi günlük hareketli ortalamada 986.37 BTC’ye gerilemiş durumda. Bu sayı, en son geçtiğimiz Mayıs ayında bu kadar düşük seviyelerde gözlemlenmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner