Yükleniyor...

Defrost Finance, Çalınan Fonları Geri Almayı Başardı

Defrost Finance, çalınan fonların geri alındığını duyurdu.

defrost finance

Defrost Finance, çalınan fonların geri alındığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün v1 ve v2 ürünlerinin istismar edildiğini açıklayan proje, v1 saldırısından ötürü kaybedilen fonları geri aldığını söyledi.

“Yakında, hak sahiplerine iade edebilmek için saldırıdan önce kimin ne kadar varlığı olduğunu bulma adına zincir üstü verileri taramaya başlayacağız. Kullanıcıların değişken oranlarda varlıkları ve borçları olduğundan bu süreç biraz zaman alabilir”

Projenin ekibi, ilk saldırının v2 ürünündeki fonları boşaltmak için flash loan kullandığını söyledi. Daha sonra da v1’den yararlanmak için owner key kullanıldı. Avalanche blockchain’ininde kaldıraçlı trade imkanı sunan protokol, ne kadar fonun geri alındığını ise açıklamadı.

Blockchain güvenlik firması Peckshield, topluluk tarafından alınan bilgilere atıfta bulunarak, yaşanan saldırının 12 milyon doları bulan bir “rug pull” olabileceğini söyledi. Bugün bir başka güvenlik şirketi olan Certik de, protokolün ekip üyeleriyle iletişime geçemedeğini belirterek, Defrost saldırısını bir rug pull olarak niteleyen bir grafik yayımladı.

Geliştiriciler, bir likidite havuzu oluşturmasının ardından fonları çıkardığında veya yatırımcıları kendi token’larını almaya ikna etmesinin ardından ortadan kaybolduğunda, bir rug pull yaşandığı iddia edilebilir. Bu tip gelişmelerin ardından geliştirici ekip sessizleşir ve projeden haber almak zorlaşır. Ancak Defrost Finance, yapılan saldırıyı duyurdu ve fonların iadesinden sorumlu kişilerle müzakere etmek istediklerini dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x