Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Havuzundan 700 Bin Dolar Çalındı

Bitcoin madencilik havuzu, yaşadığı siber saldırının sonucunda 700 bin dolar kaybetti.

bitcoin madencilik

Bitcoin madencilik havuzu, yaşadığı siber saldırının sonucunda 700 bin dolar kaybetti.

Yapılan saldırı, kripto şirketlerinin hack saldırılarına karşı savunmasız kaldığının bir başka işareti olarak görülüyor.

Bitcoin Madencilik Havuzu Saldırıya Uğradı

Dijitalleşme arttıkça, buna bağlı olarak yaşanan siber saldırılar da artış gösteriyor. Bu saldırıların son örneği Bitcoin madencilik havuzu BTC.com’a yapılan saldırı oldu.

Saldırganlar, BTC.com’un müşterilerine ait olan 700.000 dolar değerinde dijital varlık çalındı. Platformun ana şirketi BIT Mining Limited de 2.3 milyon dolarlık varlık kaybetti.

Yapılan resmi basın açıklamasına göre Çin’deki Shenzhen kolluk kuvvetleri, çalınan varlıkların bazılarını kurtarmayı başardı.

Yetkililer, konuyla ilgili delil toplamayı sürdürürken BIT Mining’den daha fazla yardım ve koordinasyon talebinde bulundu.

“Bu siber saldırının ortaya çıkmasının ardından şirket, bilgisayar korsanlarını engellemek için gereken teknolojiyi uygulamaya koydu. BTC.com şu anda işlerini her zamanki gibi yürütüyor”

Saldırıya ilişkin spesifik detaylar ise henüz açıklanmış değil.

Hacker’lar, bu yılın Ekim ayında Binance ile ilişkili zincirler arası köprü BSC Token Hub’ı hedef alarak 570 milyon doları ele geçirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x