Yükleniyor...

Bitcoin.com Borsa Açmayı Planlıyor

Bitcoin ile ilgili en büyük platformlardan olan Bitcoin.

bitcoin com borsa isine giriyor

Bitcoin ile ilgili en büyük platformlardan olan Bitcoin.com, kendi borsasını açma kararı aldı. Şirketin CEO’su Roger Ver, Bloomberg’e dün bir röportaj verdi ve bu röportajda ileriye yönelik planlarından bahsetti.

Ver yaptığı açıklamada: “Bitcoin.com yıllardır aktif olan bir kripto sitesi. Uzun süredir platformumuzda çeşitli haberler yapmaktayız ve büyük bir kitlemiz var. Bu kitlenin de %80’inin yatırımcı olduğunu varsayıyoruz. Bu sebeple kendi sitemiz üzerinden kullanıcıların Bitcoin ve Bitcoin Cash alıp satması için bir uygulama düşünmekteyiz. Hali hazırda günde on binlerce insan web sitemizi ziyaret etmekte. Bu talepte sitemizi uzun süredir takip eden takipçilerimizden gelmişti. Şirket olarak değerlendirdik ve altyapı çalışmalarına başladık.”

Tabi ki böyle bir sistem yapmak maliyetli olduğu için Ver, şirketine yatırımcı ortaklar arıyor. Yaptığı açıklamalara ek olarak: “Eğer böyle bir platform inşa edebilirsek reklam maliyeti gibi bir maliyetimiz olmayacak. Bu yüzden de komisyon oranlarını aşağıda tutmayı hedefliyoruz. Yazılım ve diğer çeşitli giderler için ise bir ortak veya yatırımcı aramaktayız.”

5 Ekim’de ise Malta’da ise kripto paraların dünyayı ekonomik özgürlüğüne kavuşturabilecek tek araç olduğunu belirtmişti. Yine bu alanda çalışma yapan veya yatırım yapan kişilere ise pes etmemeleri noktasında tavsiyelerde bulundu.

Mayıs 2018’de ise Bitcoin.com bazı yatırımcılardan büyük tepki çekmişti. Bitcoin yerine Bitcoin Cash almaları konusunda uyarılar ve tavsiyeler veren platform, birçok Bitcoin yatırımcısı tarafından eleştirilmişti.

Coinkolik Yorumu

Bitcoin.com hali hazırda yıllardır devam eden bir proje. Diğer coinlerden ziyade sadece Bitcoin ve Bitcoin Cash’in alınıp satıldığı ve saklandığı bir platform kurabilirlerse başarılı olma ihtimalleri çok yüksek. Birçok kripto yatırımcısı siteye güven duyuyor ve projeyi destekliyor.

Bitcoin.com’un vermiş olduğu cüzdan uygulaması ise hali hazırda başarılı bir şekilde çalışıyor. Buda borsanın maliyetlerini düşüren bir durum.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner