Yükleniyor...

Bitcoin Depot, BTC ATM’lerinin Yazılımını Dönüştürüyor

Bitcoin Depot, işletme maliyetlerini azaltmak adına Bitcoin ATM’lerinin yazılımını dönüştürmeye karar verdi.

bitcoinatm

Bitcoin Depot, işletme maliyetlerini azaltmak adına Bitcoin ATM’lerinin yazılımını dönüştürmeye karar verdi. 

Bitcoin Depot’un donanım ve yazılımını dikey olarak entegre eden kripto ATM’lerinin yazılım dönüşümü, yıllık yazılım lisans ücretlerini ortadan kaldırıyor. Bu ücretler daha önce yıllık operasyonel maliyetlerde 3 milyon doları buluyordu. 

Kripto ATM Kurulumları Düşüş Yaşadı

Kripto ATM kurulumları son birkaç ay içinde dünya genelinde istikrarlı bir düşüş yaşadı. Jeopolitik gerilimler ve gelir düşüşü nedeniyle bazı ATM’ler faaliyet dışı bırakılırken, Bitcoin Depot gibi sağlayıcılar fiziksel Bitcoin ATM’lerinin yazılımlarını dönüştürmeye başladı. 

Bitcoin Depot kısa süre önce 7.000 kripto ATM’sinin ve kioskunun tamamını BitAccess tarafından desteklenen yazılım tabanlı bir teklife dönüştürdü. Yazılım dönüşüm hamlesi, Bitcoin Depot’un Kasım 2022’de BitAccess’in çoğunluk hisselerini satın almasının ardından geldi. Anlaşmadan aylar önce Bitcoin Depot, özel amaçlı bir satın alma şirketi ile 885 milyon dolarlık bir anlaşma sağlayarak 2023 yılında halka açılma planını duyurmuştu. 

2022’nin ilk yarısında pazar lideri olan BitAccess, Temmuz 2022’den bu yana ATM kurulumlarında tutarlı bir düşüş gördü. Şirket, şu anda her ikisi de aynı zaman çizelgesinde pazar paylarını artıran Genesis Bytes ve Genesis Coin’in ardından üçüncü konuma düştü. Konu ile ilgili yorumda bulunan Bitcoin Depot’un BTM operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Jason Sacco, “Mevcut sabit sürücüyü BitAccess yazılımıyla önceden yüklenmiş bir sürücüyle değiştirerek, yazılım dönüşümünü hızlı bir şekilde tamamladık ve saha dönüşüm projelerinde meydana gelebilecek bazı teknik sorunlardan kaçındık” ifadelerini kullandı.

Sacco ayrıca, Bitcoin Depot’un Bitcoin ATM’lerinin ilk 6.000’inin 10 hafta içinde yazılıma dönüştürüldüğünü açıkladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner