Yükleniyor...

EtherFi, Yaklaşık 5 Milyon Dolar Topladı

Liquid staking protokolü EtherFi, North Island Ventures ve Chapter One liderliğindeki bir yatırım turundan yaklaşık 5 milyon dolar topladı.

etherfi 5.3 milyon dolar topladi

Liquid staking protokolü EtherFi, North Island Ventures ve Chapter One liderliğindeki bir yatırım turundan yaklaşık 5 milyon dolar topladı.

Küresel çapta günden güne popülerlik kazanan kripto endüstrisi, yeni girişimleri ve yatırımları da beraberinde getiriyor. Farklı farklı sektörlerle yaygınlaşan kripto endüstrisi, metaverse, NFT, Web3, DeFi gibi yenilikçi teknolojilere kucak açıyor.

Bu kapsamda ortaya çıkan EtherFi, bir DeFi protokolü olan staking sistemini merkezileştirmeyi amaçlıyor. Staking protokolü, merkezileşmeyi önemsediği planlamasında, güçlü isimlerin de katılımıyla 5.3 milyon dolarlık bir fon toplamayı başardı.

EtherFi, Staking Konusunda Güçlü Yatırımlar Aldı

Liquid staking protokolü EtherFi, 35 yatırımcının katıldığı yatırım turundan 5.3 milyon dolar toplamayı başardı.

North Island Ventures ve Chapter One liderliğinde yürütülen yatırım turuna, Node Capital, Arrington Capital, Maelstrom, Version One Ventures ve Purpose Investments gibi güçlü isimler de katıldı.

EtherFi kurucusu Mike Silagadze, girişimiyle DeFi tarafındaki birçok sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Silagadze’nin platformu EtherFi, staking protokolü üzerindeki çözümleriyle ortaya çıkıyor.

EtherFi, staker’ların doğrulayıcı işlemini bir düğüm operatörüne devrederek, anahtarlarının kontrolünü elinde tutmasına izin verdiği belirtildi. Bu durum, güvenlik açıklarının ve birçok tartışmanın çözülmesini amaçlıyor. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Silagadze, mevcut sağlayıcıların çoğunun gözetim altında ve merkezi olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner