Yükleniyor...

Bitcoin Dünyanın En Büyük Bankası Haline Geldi!

Companies Market Cap verilerine göre Bitcoin (BTC), bu sabah saatlerinde 350.

Bitcoin dunyanin en buyuk bankasi haline geldi

Companies Market Cap verilerine göre Bitcoin (BTC), bu sabah saatlerinde 350.82 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak, dünyanın en büyük bankası haline geldi.

Bitcoin, birkaç haftadır hem uzun yıllardan bu yana beklenen yüksek seviyelere ulaşıyor hem de piyasa değeri bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, rekor kırıyor. BTC, bugün ise halı hazırda kırdığı rekoru tazeledi. Lider kripto para birimi Companies Market Cep verilerine göre 350 milyar doları aşarak, dünyanın en büyük bankaları sıralamasında birinci sıraya yerleşti. BTC, birinci sıraya ilerlerken Bank of China, Bank of America, ICBC ve en önemlisi JPMorgan Chase gibi dünya devlerini geride bıraktı.

EnUHYYxWEAgzoYf

Bitcoin Daha Sonra Gerileme Yaşadı

Bitcoin bir süre birinci sırada kalsa da daha sonra birinciliği JPMorgan Chase’e kaptırdı. Yazının yazıldığı sırada 349.23 milyar dolarlık, Bitcoin ise 345.63 milyar dolarlık piyasa değerine sahipti. Bitcoin’e en yakın rakip ise 251.08’lik piyasa değeri ile ICBC oldu.

Bazı analistler Bitcoin’in piyasa değeri bakımından daha da yükseleceğini ve birinci sıradaki yerini tekrar kazanarak, konumunu koruyacağını düşünüyor. Önceki gün haberini verdiğimiz gibi Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını dile getirdi. Ünlü isme göre BTC 2021 ile 2022 arasında bir zamanda 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacak.

Bitcoin 700.000 Dolar Olur mu?

Companies Market Cap, attığı bir tweet ile Bitcoin’in altınla aynı piyasa değerine sahip olması durumunda fiyatının 700.000 dolara çıkacağını dile getirdi.

Companies Market Cap’in verilerine göre yazının yazıldığı sırada altın “en iyi varlıklar” listesinde açık ara farklı birinci sırada yer alıyordu. Aynı listede 2. sırada Saudi Aramco, 3. sırada ise Apple var. Bitcoin bu listede 20. sırada yer alıyor.

Ekran Resmi 2020 11 21 14.38.35Bitcoin, bu listeye göre NVIDIA, Nestle, Coca-Cola, MasterCard, Walt Disney, Adobe, Netflix, PayPal ve Pfizer gibi birçok dünyaca ünlü şirketin önünde yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner