Yükleniyor...

Bitcoin’in Yükselmeye Devam Edecek Olmasının 3 Temel Nedeni

Bitcoin (BTC), kripto para topluluğundaki 14.

bitcoin

Bitcoin (BTC), kripto para topluluğundaki 14.000-15.000 dolar bölgesine doğru güçlü bir gerileme olacağı korkusuna rağmen yükselişini sürdürüyor. Lider kripto para yazının yazıldığı sırada 18.660 dolar civarında işlem görüyordu. BTC ayrıca gece saatlerinde yeni yılın en yüksek seviyesine 18.900 dolarlık bir rakamla ulaşmayı başardı.

Alıcılar içeri girmeye devam ettikçe BTC son 7 günde yaklaşık %20 oranında arttı. Analistler bu artışın devam edeceğini düşünüyor. İşte kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda yükselmeye devam edebilecek olmasının üç nedeni:

1. Bitcoin Daha Fazla Wall Street Desteği Alıyor

Birincisi ve en önemlisi, Bitcoin, kripto para biriminin birkaç yıl önce bir aldatmaca olduğu korkusuna rağmen Wall Street yatırımcılarından daha fazla destek alıyor. Dünyanın en büyük finans şirketlerinden biri olan Blackrock’taki bir CIO, Bitcoin’in altının yerini alabileceğini düşündüğünü açıkladı. Kripto para, CNBC’deki bu segmentten sonra 500 dolar artarak toparlamaya devam etti.

Şirketteki en üst düzey yetkililerden birinin Bitcoin’i desteklemesi ile firma yakında bu alana girebilir.

2. Teknik Bir Kırılma

Bitcoin’in devam eden rallisi, artık destek görevi görmesi gereken temel direnç seviyelerini geçen teknik bir kırılmayı temsil ediyor. Analistler, kripto para birimi son haftalarda 14.000 dolar, 16.000 dolar ve ardından 17.000 doları geçmeyi başardığından beri 20.000 dolara doğru bir hareket bekliyorlar. Önemli olan, bazılarının 20.000 doların Bitcoin yükseliş trendi için gerçek bir risk oluşturmasını beklememesidir.

3. Her Zamankinden Daha İyi Temeller

Tüm bunların altını çizen Bitcoin alanının temelleri, dünya salgın ve karantinaların olumsuz etkilerini önlemek için fiat para birimlerini şişirme çabalarına devam ederken her zamankinden daha iyi.

Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, Mayıs ayında Bitcoin hakkında şunları yazdı:

“Bu varlıklar listesinden ilgimi çeken ve bir gün GMI tarafından öne çıkarılan şeylerden biri Bitcoin’tir. Ben ne para ne de kripto para delisi değilim. Ben o nesilde çok popüler olan kripto para birimine yatırım yapan Y kuşağından değilim ama sürekli değişen ortamlarda sermayemi korurken fırsat setini yakalamak isterim. Bunu yapmanın bir yolu, küresel paradaki muazzam artışlara ilk tepki veren araçlara yatırım yaptığımdan emin olmaktır. Ve Bitcoin’in en son zaman dilimlerinde olumlu getirileri olduğu göz önüne alındığında, bunun daha derin bir dalışı garanti edildi.”

Jones, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda ve yıllarda dünyanın en iyi yatırımı olabileceğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner